Klungland, Rolf Terje

Klungland, Rolf Terje (1963-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant
for Vest-Agder 2005-2009
Ansiennitet:
12 år, 80 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 06.07.1963 i Flekkefjord, Vest-Agder
  • Sønn av anleggsarbeider Severin Klungland (1929-) og assistent Eva Lilly Larsen (1935-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 5 for Vest-Agder, 1993 - 1997, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Vest-Agder, 1997 - 2001, A.
  • Representant nr 3 for Vest-Agder, 2001 - 2005, A.
  • Representant nr 2 for Vest-Agder, 2005 - 2009, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Medlem, Kommunalkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

    2001-2005

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Finanskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Delegat, FNs generalforsamling, 1996 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Maskin/mekanikk-kurs 1979-1980
  • Sveisekurs 1980
  • Krankurs 1987
  • Kurs for tyngre anleggsmaskiner 1988
  • Paragraf 20-kurs 1989-1990
  • Kjelekurs 1990
  • Arbeidslederskolen, NKIS, Flekkefjord 1998-1999

Lærlingepraksis

  • Prosessarbeider/smelteverksarbeider ved Øye Smelteverk ("paragraf 20") 1981-1990

Fagbrev

  • Fagbrev som prosessoperatør kjemisk/metallurgi 1990

Yrke

  • Platearbeider ved Peder Halvorsen A/S 1980-1981
  • Smører ved Mosvold rederi, Farsund 1981
  • Prosessoperatør/smelteverksarbeider ved Øye Smelteverk 1990-1993, 1997-1998
  • Arbeid med bistand, Aetaten, Flekkefjord 1998-1999
  • Personalkonsulent, Sirdal kommune fra 1999
  • Personalsjef i Simek fra 2009

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Vest-Agder 1991-1995

Offentlige verv

  • Varamedlem Arbeidsmiljøutvalget, Kvinesdal 1991-1995
  • Medlem Fylkesskolestyret, Vest-Agder 1991-1995
  • Varamedlem Administrasjonsutvalget, Kvinesdal 1991-1995
  • Leder Inntaksnemnda for videregående skoler 1991-1995
  • Medlem Styret for Kommunerevisjon - Vest 1999-2003
  • Medlem Kontrollutvalget, Kvinesdal 1999-2003

Tillitsverv i partier

  • Sekretær Kvinesdal A 1989-1991, faglig leder 1989-1991, leder fra 1997
  • Faglig leder Vest-Agder AUF 1990, leder 1991
  • Medlem Styret for Vest-Agder A fra 1991
  • Medlem Vest-Agder A's arbeidsutvalg 1991-1993
  • Leder Samarbeidskomiteen LO/A i Kvinesdal 1997-2000
  • Leder Samarbeidskomiteen LO/A i Vest-Agder fra 1997
  • Medlem Kontrollutvalget, AUF i Vest-Agder 1997

Tillitsverv i organisasjoner

  • Ungdomskontakt Kvinesdal kjemiske fagforening 1983-1993, sekretær 1985-1989, nestleder 1989-1991, studieleder 1989-1993, leder 1991-1993
  • Tillitsvalgt Øye Smelteverk 1983-1989
  • Leder Kvinesdal Samorg 1989-1991
  • Leder LOs ungdomsutvalg 1990-1992
  • Faglig leder Europabevegelsen i Vest-Agder fra 1997
  • Medlem Styret for Europabevegelsen i Vest-Agder fra 1997

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Tinfos Jernverk A/S 1989-1991
  • Medlem Bedriftsforsamlingen Tinfos Jernverk A/S 1989-1993