Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Eng, Sigrun ( 1951- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Buskerud 2005-2009
Ansiennitet: 16 år, 13 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 05.06.1951 i Sør-Fron, Oppland
Datter av lærer Kåre Flåskjer (1906-1996) og husmor Alvhild Flatekval (1919-)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 2 for Buskerud, 1989 - 1993, A.
Representant nr 6 for Buskerud, 1993 - 1997, A.
Representant nr 7 for Buskerud, 1997 - 2001, A.
Representant nr 4 for Buskerud, 2001 - 2005, A.
Representant nr 3 for Buskerud, 2005 - 2009, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

1993-97

Medlem, Næringskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997
Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Medlem, Samferdselskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001

2001-2005

Medlem, Samferdselskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Medlem, Næringskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

1993-97

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1996 -

2001-2005

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 17.10.2002 - 30.09.2005
Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Den vesteuropeiske unions (VEUs) parlamentariske forsamling, 16.11.2001 - 30.09.2005
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 26.10.2001 - 30.09.2002

2005-2009

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 20.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i gruppestyrer

2005-2009

Innpisker Lagting, Arbeiderpartiet, 01.10.2006 - 30.09.2009
Innpisker Lagting, Arbeiderpartiet, 18.10.2005 - 30.09.2006

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grunnskole 1958-1967
  • Gartnerskole 1989-1990

Fagbrev

  • Fagbrev/mesterbrev i blomsterdekorering 1985

Yrke

  • Selvstendig næringsdrivende 1978-1996

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Gol kommunestyre 1983-1987
  • Medlem Gol formannskap 1987-1991

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Reiselivslaget, Gol 1983-1993
  • Medlem Teknisk hovedutvalg, Gol 1983-1991
  • Medlem Plan- og byggenemnda, Gol 1987-1991
  • Leder Miljøutvalget, Gol 1987-1991

Tillitsverv i partier

  • Leder Gol A 1988
  • Medlem Styret for Buskerud DNA 1989-1990
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget