Horne, Solveig

Horne, Solveig (1969-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant
for Rogaland 2013-2017
Ansiennitet:
9 år, 183 dager

Gå til bildegalleri

Thorheim, Helge møter fast for Horne, Solveig.

Biografi

Personalia

  • Født 12.01.1969 i Haugesund, Rogaland
  • Datter av bilmekaniker Jon Tormod Horne (1940-) og sykepleier Ingebjørg Marie Stødle (1942-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Rogaland, 2001 - 2005, FrP.
  • Representant nr 5 for Rogaland, 2005 - 2009, FrP.
  • Representant nr 4 for Rogaland, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 3 for Rogaland, 2013 - 2017, FrP.

Vararepresentasjoner

  • Medlem av Regjeringen fra 16.10.2013, Helge Thorheim møter som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Justiskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013
    Første nestleder, Familie- og kulturkomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 16.10.2013
    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2013 - 16.10.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2006 - 16.10.2013
    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 10.11.2005 - 30.09.2009
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 20.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 22.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2009-2013

    Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 07.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Barne-, likestillings- og inkluderingsdepartementet, 16.10.2013 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Enge barne- og ungdomsskole 1976-1985
  • Gand videregående skole, allmennfag og husholdning 1985-1987
  • Hinna videregående skole, VKF ferskvarelinjen 1987-1988

Lærlingepraksis

  • Praksis ved Samvirke Økonom 1988-1990

Fagbrev

  • Fagbrev butikkslakter 1990

Yrke

  • Ferskvareleder ved Samvirke Økonom 1990-1996

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sola formannskap 1995-1999, 1999-2003, 2003-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Rogaland 1999-2003
  • Medlem fylkesutvalg, Rogaland 2003-2005

Offentlige verv

  • Medlem Hovedutvalget for undervisning, Sola 1995-2003
  • Medlem Hovedutvalget for Helse og Sosial, Rogaland 1999-2003
  • Leder Klagenemnda, Rogaland 1999-2007
  • Medlem Bedriftsforsamlingen ved LYSE 1999-2004
  • Medlem Styret for Forus Næringspark 1999-2004
  • Medlem Kommunenes Sentralforbund 2003-2005
  • Medlem Landsstyret for Kommunenes Sentralforbund 2003-2005
  • Medlem Styret for Stavangerregionens Europakontor 2003-2005
  • Medlem Fylkeslandbruksstyret i Rogaland 2003-2005
  • Medlem Regionalkomiteen, Rogaland 2003-2005
  • Medlem Europarådet 2004-2006
  • Medlem Styret for Innovasjon Norge, Rogaland 2004-2005

Tillitsverv i partier

  • Studieleder Rogaland FrP 1998-2000, formann 2000-2006
  • Formann Sola FrP 1998-2000
  • Medlem FrPs landsstyre 2000-2006
  • Formann FrPs familiepolitiske utvalg 2002-2005
  • Medlem FrPs sikkerhetspolitiske utvalg 2002-2007

Tillitsverv i organisasjoner

  • Varamedlem Brukerrådet for representantordninger 2011-2013