Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Bjerke, Siri ( 1958-2012 )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for Oslo 2001-2005
Ansiennitet: 0 år, 10 dager

Bjerke, Siri har avgått ved døden.
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 19.06.1958 i Oslo
Død 11.02.2012
Datter av sjefsøkonom Juul Bjerke (1928-2014) og kontorsekretær Ruth-Lillian Foss (1927-1997)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 2 for Oslo, 1997 - 2001, A.
Vararepresentant nr 4 for Oslo, 2001 - 2005, A.

Medlemskap i regjering

Statssekretær, Utenriksdepartementet, 14.06.1993 - 25.10.1996
Statssekretær, Utenriksdepartementet, 25.10.1996 - 17.10.1997
Statsråd, Miljøverndepartementet, 17.03.2000 - 19.10.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grunnfag psykologi ved Universitetet i Oslo 1999

Yrke

  • Direktør for næringspolitikk i NHO 2002-2005
  • Divisjonsdirektør Innovasjon Norge fra 2005

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Ungdomsnemnda, Oslo 1981-1985
  • Medlem UD's rådgivende utvalg for fordeling av disposisjonsbevilgninger til norske ungdomsorganisasjoners internasjonale arbeid 1982-1984
  • Medlem Statens barne- og ungdomsråd 1982-1984, nestleder 1985-1986
  • Leder Forsvarspolitisk utvalg fra 2006
  • Leder Omsetningsrådet 2012

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Oslo Arbeiderparti 1974-1984
  • Kommunalrådssekretær Ap's bystyregruppe, Oslo kommune 1980-1983
  • Utredningssekretær Arbeiderpartiets kvinnebevegelse 1983-1986
  • Internasjonal sekretær Arbeiderpartiets utredningssekretariat 1986-1993, leder 1998-2000

Andre administrative verv

  • Varamedlem Pressens faglige utvalg (representant for allmennheten) fra 2004
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget