Jensen, Siv

Jensen, Siv (1969-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant
for Oslo 2013-2017
Ansiennitet:
17 år, 201 dager

Gå til bildegalleri

Keshvari, Mazyar møter fast for Jensen, Siv.

Biografi

Personalia

  • Født 01.06.1969 i Oslo
  • Datter av selvstendig næringsdrivende Tore Jensen (1926-1989) og selvstendig næringsdrivende Monica Kjelsberg (1939-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 5 for Oslo, 1993 - 1997, FrP.
  • Representant nr 13 for Oslo, 1997 - 2001, FrP.
  • Representant nr 11 for Oslo, 2001 - 2005, FrP.
  • Representant nr 9 for Oslo, 2005 - 2009, FrP.
  • Representant nr 3 for Oslo, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 5 for Oslo, 2013 - 2017, FrP.

Vararepresentasjoner

  • Medlem av Regjeringen fra 16.10.2013, Mazyar Keshvari møter som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Sekretær, Finanskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2005 - 30.09.2005
    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005
    Leder, Finanskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Den utvidede utenrikskomité, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Utenrikskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Første nestleder, Valgkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 19.10.2005

    2009-2013

    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Første nestleder, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 2001-2005

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 16.11.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 18.10.2007 - 30.09.2009
    Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 10.11.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 20.10.2005 - 18.10.2007

    2009-2013

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 22.10.2009 - 18.11.2011
    Medlem, Europautvalget, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2001-2005

    Nestleder gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Formann gruppestyret, Fremskrittspartiet, 05.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Leder gruppestyret, Fremskrittspartiet, 07.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Finansdepartementet, 16.10.2013 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Marienlyst skole 1976-1985
  • Oslo Handelsgymnasium 1985-1988
  • Diplomøkonom Norges Handelshøyskole 1992

Yrke

  • Salgskonsulent Radio 1 1992-1994
  • Gruppesekretær i FrPs bystyregruppe 1994-1997

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Oslo bystyre 1995-1999

Offentlige verv

  • Medlem Byutviklingskomiteen 1995-1999
  • Medlem Distriktsprogramrådet for NRK Østlandssendingen 1995-1997
  • Medlem Representantskapet for Sparebanken NOR, Oslo 1995-1997
  • Medlem Ligningsnemnda, Oslo 1995-1997
  • Medlem Representantskapet for Folketeaterbygningen, Oslo 1995-1997
  • Medlem Pensjonskommisjonen 2001-2002

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Oslo FrP 1992-1994
  • Politisk rådgiver FrPs bystyregruppe 1994-1997
  • Organisatorisk nestformann Oslo FrP 1995-1996
  • Varamedlem FrPs sentralstyre 1997-1998, medlem 1998-1999
  • 1. nestformann FrP 1999-2006, formann 2006-2009, leder fra 2009

Litteratur

  • Aurdal, Martine: Siv, Portrett av en formann, Kagge Oslo 2006