Konglevoll, Synnøve

Konglevoll, Synnøve (1972-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Troms 2001-2005
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 16.06.1972 i Tromsø, Troms
  • Datter av postansatt Øyvind Konglevoll (1924-2007) og sykepleier Anna Margrethe Beck (1930-2015)

Stortingsperioder

  • Representant nr 2 for Troms, 1997 - 2001, A.
  • Representant nr 6 for Troms, 2001 - 2005, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 07.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 06.11.2001 - 30.09.2005
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2002 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grunnfag historie, UiO
  • Cand.mag. (sosialantropologi mellomfag, grunnfag i statsvitenskap), UiT 1991-1997
  • Bedriftsøkonomi, Handelshøyskolen BI 2005
  • Master of science, Political Economy, Handelshøyskolen BI 2006-2009

Yrke

  • Småvarer (garn- og sybutikk) 1987-1990 (deltid)
  • Kasse og kjøttdisk, MatService A/S 1991-1993 (deltid)
  • Rådgiver/seniorrådgiver (programkoordinator) i Norges forskningsråd 2008-2011
  • Spesialrådgiver i LO, samfunnspolitisk avdeling fra 2011

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Utvalg som vurderte tiltak for vernepliktige 1997
  • Varamedlem A/S Vinmonopolets bedriftsforsamling 2006-2008, medlem fra 2008
  • Medlem Forbrukerrådet 2006-2011
  • Medlem Bydelsutvalget for Ullern 2011-2015
  • Medlem Styret for Norgesuniversitetet 2012-2016

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Tromsø AUF 1989-1992
  • Medlem Styret for Tromsø A 1991-1992
  • Nestleder AUF i Troms 1992-1993, leder 1993-1994, 1996-1997
  • Medlem AUFs landsstyre 1992-1998
  • Medlem Styret for Troms A 1993-1994, 1996-1997
  • Medlem AUFs sentralstyre 1994-1998
  • Medlem Kvinnepolitisk styre 1996-1997
  • Medlem AUFs kontrollkomité fra 2000
  • Leder AUFs valgkomité 2000, 2006
  • Sekretær Sosialdemokratisk forening, lag i Oslo A fra 2007

Tillitsverv i organisasjoner

  • Fylkessekretær Sosialdemokrater mot EU 1994
  • Medlem Rådet i Nei til EU 1998-2005
  • Medlem Styret i Norges Naturvernforbund 2005-2006, nestleder 2006-2007