Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Mandt, Sonja ( 1960- )

Arbeiderpartiet
E-post: sonja.mandt@stortinget.no
Representant for Vestfold 2013-2017
Medlem: Familie- og kulturkomiteen
Ansiennitet: 8 år, 206 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 29.03.1960 i Larvik, Vestfold
Datter av sekretær Håkon P. Mandt (1923-1973) og produksjonsarbeider/husmor Aase Gabrielsen (1934-)

Stortingsperioder

Representant nr 4 for Vestfold, 2005 - 2009, A.
Representant nr 4 for Vestfold, 2009 - 2013, A.
Representant nr 5 for Vestfold, 2013 - 2017, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

2005-2009

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2006 -
Varamedlem, Europautvalget, 24.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Varamedlem, Europautvalget, 09.11.2009 - 30.09.2013
Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 22.10.2009 - 30.09.2013
Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2009 -

2013-2017

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 24.10.2013 - 30.09.2014

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Langestrand skole og Romberggata ungdomsskole 1967-1976
  • Sandefjord Handelsgymnasium, økonomisk gymnas 1976-1979
  • 1. avd. juridicum, privatist 1988-1989
  • Høyskolen i Vestfold, avd.sykepleie 1993-1995

Yrke

  • Kontoransatt ved Felleskjøpet 1979
  • Produksjonsarbeider Nestlé Findus A/S 1980-1987
  • Kontoransatt Brunlanes kommune 1980
  • Ekstravakter ved Tjølling sykehjem 1993-1995
  • Sykepleier ved Sykehuset i Vestfold, Larvik sykehus 1995-2013

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Larvik kommunestyre 1991-1995, medlem 1995-1999
  • Medlem Larvik formannskap 1999-2003, 2003-2005

Offentlige verv

  • Medlem Hovedutvalget for Helse og Sosial, Larvik 1991-1995
  • Medlem Agder Lagmannsrett 1995-2005
  • Medlem Kultur- og oppvekstkomiteen, Larvik 1995-1999
  • Medlem Plan- og økonomikomiteen, Larvik 2003-2005
  • Medlem Omsorgskomiteen, Larvik 2005-2005
  • Medlem Styret for Link Larvik A/S 2005-2012

Tillitsverv i partier

  • Kasserer, sekretær og leder Kvelde A-lag 1990-1995
  • Nestleder Larvik Arbeiderparti 1992-2001, leder 2001-2004, styremedlem 2004-2012, nestleder 2012
  • Kasserer, sekretær, nestleder og leder Nanset/Verningen A-lag 1996-2005
  • Medlem DNAs landsstyre 1997-2014
  • Nestleder Vestfold Arbeiderparti 1997-2000, leder 2000-2014

Tillitsverv i organisasjoner

  • Kasserer Human-Etisk Forbund, Larvik 1989-1999
  • Kasserer Human-Etisk Forbund, Vestfold 1994-1998
 

Tilhører

Arbeiderpartiet
Vestfold

Medlem Familie- og kulturkomiteen,
17.10.2013 - 30.09.2017
Medlem Stortingets delegasjon til Nordisk Råd,
24.10.2013 - 30.09.2014

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget