Torsvik, Solveig

Torsvik, Solveig (1954-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant
for Akershus 1993-1997
Ansiennitet:
8 år, 266 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 30.12.1954 i Stange, Hedmark
  • Datter av kjølemontør Henrik Jølstadengen (1930-) og hjemmehjelp Birgit Bjergfelt (1931-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Akershus, 1981 - 1985, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Akershus, 1985 - 1989, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Akershus, 1989 - 1993, A.
  • Representant nr 3 for Akershus, 1993 - 1997, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 09.05.1986-30.09.1989 for Helen Marie Bøsterud.
  • Møtte fast som representant 01.10.1989-16.10.1989 for Helen Marie Bøsterud.
  • Møtte fast som representant 04.09.1992-30.09.1993 for Reiulf Steen.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1985-89

    Leder, Samferdselskomiteen, 08.05.1989 - 30.09.1989
    Medlem, Samferdselskomiteen, 15.05.1986 - 08.05.1989

    1989-93

    Medlem, Sosialkomiteen, 15.09.1992 - 30.09.1993

    1993-97

    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1993 - 30.09.1997
    Sekretær, Samferdselskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Varamedlem, Europautvalget, 21.06.1996 - 30.09.1997
    Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 04.11.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Kommunaldepartementet, 03.11.1990 - 04.09.1992
    Politisk rådgiver, Helse- og omsorgsdepartementet, 13.10.2006 - 20.10.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • 9-årig grunnskole 1961-1970

Yrke

  • Kommunearbeider 1972
  • Kontorassistent, kontorfullmektig, sekretær 1973-1981
  • Prosjektutvikler Tom Hagen Eiendom AS 1995-2006
  • Sekretariatsnestleder ved Arbeiderpartiets stortingsgruppe fra 2009

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Lørenskog kommunestyre 1975-1979
  • Medlem Lørenskog formannskap 1979-1983

Offentlige verv

  • Medlem Kulturstyret, Lørenskog 1975-1979
  • Medlem Styret for Nedre Romerike Vannverk 1979-1983
  • Lekdommer Lagmannsretten 1979-1983
  • Medlem Teknisk utvalg, Lørenskog 1979-1983
  • Medlem Kringkastingsrådet 2004-2010

Tillitsverv i partier

  • Medlem AUFs sentralstyre 1979-1985
  • Valgt sekretær AUF 1981-1985
  • Medlem Det norske Arbeiderpartis sentralstyre fra 1987
  • Nestleder Akershus Arbeiderparti 1988-1990, leder 1990-1993
  • Partisekretær Det norske Arbeiderparti 1996-2002

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Lørenskog Boligbyggerlag 1986-1990
  • Nestleder Norske Boligbyggerlags Landforbund A/L (NBBL) 1988-1990
  • Forbundssekretær Norsk Kommuneforbund 1989-1990

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Akershus Arbeiderpresse 1988-1990
  • Medlem Bank2 ASA fra 2006