Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Gullvåg, Steinar ( 1946- )

Arbeiderpartiet
Vararepresentant for Vestfold 2013-2017
Ansiennitet: 8 år, 4 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 27.10.1946 i Trondheim, Sør-Trøndelag
Sønn av redaktør Eigil Gullvåg (1921-1991) og husmor Inga Stamnes (1921-2005)

Stortingsperioder

Representant nr 6 for Vestfold, 2005 - 2009, A.
Representant nr 6 for Vestfold, 2009 - 2013, A.
Vararepresentant nr 1 for Vestfold, 2013 - 2017, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Medlem, Næringskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

2005-2009

Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 10.11.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 25.10.2012 - 30.09.2013
Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 21.10.2009 - 30.09.2013
Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2009 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Lademoen skole 1953-1960
  • Ringve gymnas 1960-1965
  • Journalistlærling i Arbeider-Avisa 1967-1969

Yrke

  • Journalist i Rogalands Avis 1969-1973
  • Redaktør og disponent i Hardanger Folkeblad 1973-1977
  • Redaktør i Vestfold Arbeiderblad 1977-1983
  • Rådgiver i Norsk Kommuneforbund 1989-1994
  • Informasjonsdirektør i Vegdirektoratet 1994-2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Nøtterøy kommunestyre 1979-1983, 1983-1987, 2003-2007

Offentlige verv

  • Medlem Hovedutvalget for helsevern og sosial omsorg, Nøtterøy fra 2003

Tillitsverv i partier

  • Leder Sør-Trøndelag AUF 1964-1985
  • Informasjonsleder A's stortingsgruppe 1983-1986

Litteratur

Gullvåg, Steinar (red.): Arbeiderbevegelsens valghåndbok, Tiden Oslo 1983
Gullvåg, Steinar (red.): Arbeiderbevegelsens valghåndbok, Tiden Oslo 1985
Gullvåg, Steinar: Tekster fra Løvebakken, Tiden Oslo 1985
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget