Kvalø, Steiner Arvid

Kvalø, Steiner Arvid (1922-2015)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Nord-Trøndelag 1977-1981
Ansiennitet:
4 år, 27 dager

Gå til bildegalleri

Kvalø, Steiner Arvid har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 29.07.1922 i Vikna, Nord-Trøndelag
  • Død 18.05.2015
  • Sønn av fisker Sverre Kvalø (1894-) og Agnes (1892-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Nord-Trøndelag, 1969 - 1973, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Nord-Trøndelag, 1973 - 1977, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Nord-Trøndelag, 1977 - 1981, A.

Vararepresentasjoner

  • Rykket opp som representant 01.10.1973 etter Johan Støas død.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1973-77

    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1973-77

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 07.12.1973 - 30.09.1977

Medlemskap i delegasjoner

  • 1973-77

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 1973 - 1973

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Organisasjonskurs og tillitsmannskurs i fagbevegelsen
  • Kystskippereksamen 2. klasse 1944

Yrke

  • Fiskerskipper på egen båt 1946-1973

Annen aktivitet, krigsinnsats m.m.

  • Kom med i motstandsarbeidet fra 1941 (mottak av våpen fra England)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Vikna kommunestyre 1955-1959, 1959-1963, 1963-1967, 1967-1971
  • Medlem Vikna formannskap 1979-1983, varamedlem 1991-1995

Offentlige verv

  • Medlem Tiltaksnemnda, Nord-Trøndelag 1955-1959
  • Medlem Tiltaksnemnda, Vikna 1959-1973
  • Formann Fiskernemnda, Vikna 1971-1973
  • Medlem Havnestyret, Rørvik 1971-1980, formann 1980-1991
  • Medlem Statens Fiskarbanks avdelingsstyre i Bodø 1972-1992
  • Formann Eldrerådet, Vikna 1991-1999

Tillitsverv i partier

  • Formann Rørvik arbeiderlag 1960-1964
  • Medlem DNAs fiskeriutvalg 1965-1978
  • Medlem Styret for Nord-Trøndelag Arbeiderparti 1979-1981
  • Æresmedlem Vikna Arbeiderparti
  • Æresmedlem Det Norske Arbeiderparti

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Ranøy og Kvaløy Fiskarlag 1946-1948
  • Formann Fiskarlaget "Fram", Rørvik 1949-1958
  • Medlem Styret i Nord-Trøndelag fiskarlag 1952-1958, 1978-1983
  • Medlem Styret for Norges Råfisklag 1960-1991

Andre administrative verv

  • Medlem Representantskapet for Fiskernes Bank A/S, Tromsø fra 1963
  • Formann Styret for Rørvik Fryseri og Kjøleanlegg A/S 1964-1970
  • Medlem Styret for Ferskfisksalg, Trondheim 1967-1978
  • Medlem Styret for Rørvik Fiskeindustri fra 1973