Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Maribo, Steinar ( 1942- )

Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for Buskerud 1989-1993
Ansiennitet: 4 år, 0 dager

Biografi

Personalia

Født 22.01.1942 i Åsnes, Hedmark
Sønn av småbruker og baker Rolf Maribo (1915-1987) og husmor Ingeborg Tjellaug (1912-1991)

Stortingsperioder

Representant nr 4 for Buskerud, 1989 - 1993, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

1989-93

Medlem, Finanskomiteen, 23.10.1989 - 05.11.1992
Sekretær, Forbruker- og administrasjonskomiteen, 05.11.1992 - 30.09.1993
Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.09.1993
Varamedlem, Kontrollkomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993

Medlemskap i delegasjoner

1989-93

Vararepresentant, FNs generalforsamling, 01.01.1990 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskoleeksamen 1959
  • Handelskoleeksamen 1961
  • Bedriftsøkonomisk institutt, linje 1 1968-1970
  • Treiders revisorskole 1972-1974
  • Diverse kurs i regnskap, skatterett og EDB fra 1976

Yrke

  • Kontor- bokholderiassistent Peter Larsen & Co. A/S, Oslo 1959-1968
  • Regnskapssjef Mar-Kem Skips- og industriservice A/S, Drammen 1968-1970
  • Kontorsjef Mar-Kem Skips- og industriservice A/S, Drammen 1970-1974
  • Økonomisjef Mar-Kem Skips- og industriservice A/S, Drammen 1974-1976
  • Eget regnskapskkontor 1976-1979
  • Disponent Maribo Data Regnskap A/S 1980-1999
  • Konsulent Økonomisenteret AS fra 2000 (autorisert regnskapsfører)

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Æresmedlem i Norges Autoriserte Regnskapsføreres Forening 2007

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Røyken kommunestyre 1983-1987, varaordfører 1987-1989
  • Medlem Røyken formannskap 1991-1995, 1995-1997

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesutvalg, Buskerud 1987-1989

Offentlige verv

  • Medlem Administrasjonsutvalget, Røyken 1984-1987
  • Medlem Kommuneplanutvalget 1988-1989
  • Medlem Helse- og sosialutvalget, Buskerud 1988-1989
  • Medlem Teknisk hovedutvalg 1988-1989
  • Medlem diverse kommunale nemnder 1988-1997
  • Leder Helse- og omsorgsutvalget, Røyken 1995-1997
  • Skjønnsmann Byretten, Drammen 1996-2007 (i regnskaps- og økonomisaker), fagkyndig meddommer 1996-2007 (i regnskaps- og økonomisaker)

Tillitsverv i partier

  • Formann Røyken FrP 1982-1987
  • Gruppeleder FrPs kommunestyregruppe i Røyken 1984-1987, 1992-1994
  • Medlem Styret for Buskerud FrP 1984-1990
  • Medlem FrPs programutvalg og formann i valgkomiteen 1986-1987
  • Medlem FrPs sentralstyre 1986-1987
  • Formann Buskerud FrP 1989-1990
  • Gruppeleder Røyken Uavhengiges kommunestyregruppe 1994-1995

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Norges Autoriserte Regnskapsføreres Forening (NARF) 1994-1995, nestleder 1995-1997
  • Medlem faglig utvalg, Styret for Norges Autoriserte Regnskapsføreres Forening (NARF) 1995-2004

Andre administrative verv

  • Leder Styret for Maribo Data Regnskap AS 1980-2002
  • Medlem Styret for Den norske Creditbank, Buskerud 1988-1989
  • Leder Styret for Mar-Kem AS 1997-2002
  • Medlem Styret for Nebb Engineering AS 1998-2002
  • Leder Styret for Økonomisenteret AS fra 1998
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget