Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Hoddevik, Sverre J. ( 1946- )

Høyre
Sist innvalgt som representant for Sogn og Fjordane 2001-2005
Ansiennitet: 8 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 10.06.1946 i Selje, Sogn og Fjordane
Sønn av fisker/gårdbruker/arbeider Daniel Hoddevik (1905-1967) og gårdbruker/husmor Jenny Flataker (1910-1997)

Stortingsperioder

Representant nr 5 for Sogn og Fjordane, 1997 - 2001, H.
Representant nr 4 for Sogn og Fjordane, 2001 - 2005, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

1997-2001

Medlem, Kommunalkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

2001-2005

Varamedlem, Valgkomiteen, 01.11.2001 - 30.09.2005
Medlem, Samferdselskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i delegasjoner

2001-2005

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 17.10.2002 - 30.09.2005
Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2004 -
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 26.10.2001 - 30.09.2002
Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 28.11.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Cand.odont. 1974

Yrke

  • Distriktstannlege i Selje

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Selje kommunestyre 1983-1987, 1987-1990, ordfører 1990-1991, 1991-1995, 1995-1997

Offentlige verv

  • Leder Nordfjordrådet 1995-1997

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret Sogn og Fjordane Høyre 1994
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget