Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Morgenlien, Svein Gunnar ( 1922- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for Akershus 1977-1981
Ansiennitet: 6 år, 350 dager

Biografi

Personalia

Født 13.05.1922 i Aurskog, Akershus
Sønn av småbruker og sagmester Johan Morgenlien (1878-1948) og husmor Ovidia Davidsen (1882-1970)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 6 for Akershus, 1961 - 1965, A.
Vararepresentant nr 2 for Akershus, 1969 - 1973, A.
Vararepresentant nr 2 for Akershus, 1973 - 1977, A.
Vararepresentant nr 1 for Akershus, 1977 - 1981, A.

Vararepresentasjoner

Rykket opp som representant 22.02.1975 etter Tønnes Madsson Andenæs’ død.
Møtte fast som representant 01.10.1977-03.10.1980 for Inger Louise Valle.
Møtte fast som representant 03.10.1980-30.09.1981 for Helen Marie Bøsterud.

Medlemskap i stortingskomiteer

1973-77

Medlem, Administrasjonskomiteen, 22.02.1975 - 30.09.1977

1977-81

Medlem, Landbrukskomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Korrespondansekurs og diverse faglige kurs (i løpet av tidsrommet 1943-1955)

Yrke

  • Skogsarbeider og sagmester i Aurskog-Høland 1937-1959
  • Skogbestyrer 1959-1962

Verv

Offentlige verv

  • Varamedlem Statens Skogforsøkskommisjon 1962-1966
  • Medlem Fylkesskogrådet, Oslo og Akershus 1966-1981
  • Medlem Budsjettnemnda for jordbruket 1972-1974
  • Medlem Styret for Arbeidstilsynet 1981-1988
  • Medlem Fylkeslandbruksstyret i Akershus 1981-1987
  • Medlem Viltnemnda
  • Medlem Ligningsnemnda
  • Formann en rekke kommunale nemnder (i 50- og 60-åra)
  • Medlem Skogrådet
  • Medlem Overligningsnemnda

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Aurskog (senere Aurskog-Høland) Arbeiderparti 1955-1972
  • Medlem Styret for Akershus Arbeiderparti 1968-1973

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Aurskog østre skog- og landarbeiderforening 1948-1962
  • Formann Aurskog østre skog- og landarbeiderforening 1951-1962
  • Medlem Styret i Østre Romerike faglige samorganisasjon 1955-1962
  • Medlem Landsstyret for Norsk skog- og landarbeiderforbund 1956-1960
  • Formann Østre Romerike faglige samorganisasjon 1958-1962
  • Sekretær Norsk skog- og landarbeiderforbund 1962-1965, hovedkasserer 1965-1979, formann 1979-1987
  • Medlem LOs representantskap 1965-1977
  • Medlem Nordisk sekretariat for landbruk gartneri 1979-1987
  • Medlem LOs sekretariat 1979-1987
  • Medlem Nordisk bygnings- og trearbeiderfederasjon 1979-1987

Andre administrative verv

  • Medlem Forstanderskapet ved Aurskog Sparebank 1972-1976
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget