Olsen, Sven

Olsen, Sven (1922-2001)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Nordland 1961-1965
Ansiennitet:
0 år, 22 dager

Gå til bildegalleri

Olsen, Sven har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 14.06.1922
  • Død 24.07.2001

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Nordland, 1961 - 1965, A.

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Fiskeridepartementet, 26.04.1971 - 24.01.1972

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Statens representanter i styret for A/L Fiskernes Redskapsfabrikk, 1980-1982
  • Varamedlem Styret for Olje/fisk-fondet, 1980-1983, medlem 1984-1987
  • Varamedlem Rådet for videregående opplæring, 1982
  • Varamedlem Utvalg for fiskerifag, 1983-1984