Graham, Sylvi

Graham, Sylvi (1951-)

Parti:
Høyre
Representant
for Akershus 2013-2017
Medlem:
Utenriks- og forsvarskomiteen
Ansiennitet:
5 år, 192 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Fullmaktskomiteen

Første nestleder
01.10.2013 - 30.09.2017

Stortinget

Visesekretær
08.10.2013 - 30.09.2015

Valgkomiteen

Varamedlem
08.10.2013 - 30.09.2017

Den utvidede utenriks- og forsvarskomité

Medlem
17.10.2013 - 30.09.2017

Europautvalget

Medlem
17.10.2013 - 30.09.2017

Høyre

Medlem gruppestyret
17.10.2013 - 30.09.2017

Utenriks- og forsvarskomiteen

Medlem
17.10.2013 - 30.09.2017

Biografi

Personalia

  • Født 17.12.1951 i Oslo
  • Datter av salgssjef Øyvind Dannevig Stenberg (1924-1964) og husmor Eva Charlotte Lønn (1926-1997)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Akershus, 2005 - 2009, H.
  • Representant nr 10 for Akershus, 2009 - 2013, H.
  • Representant nr 4 for Akershus, 2013 - 2017, H.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2013-2017

    Visesekretær, Stortinget, 08.10.2013 - 30.09.2015

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013
    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Første nestleder, Fullmaktskomiteen, 01.10.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Delegat, FNs generalforsamling, 2011 -
    Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 22.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 12.11.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Europautvalget, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2013-2017

    Medlem gruppestyret, Høyre, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Utenriksdepartementet, 20.08.2004 - 17.10.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Musikkbarnehagelærer, Østlandets Musikkonservatorium 1970-1972
  • Førskolelærerutdanning, Barnevernsakademiet 1975 (privatist)

Yrke

  • Musikkundervisning, egen privat musikkbarnehage 1972-1974
  • Avd.leder, Husmødrenes Barnehager 1975-1977
  • Barnehagestyrer, Oppegård kommune 1977-1991
  • Leder, Barne- og ungdomsavd. Norges Blindeforbund 1991-1993
  • Konsulent, Norges Røde Kors 1993-1995

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Paul Harris (Rotary)
  • KS medaljen 2009 (Kommunenes Sentralforbund)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Oppegård kommunestyre 1979-1983, 1983-1987, ordfører 1995-1999, 1999-2003, 2003-2007, 2007-2009
  • Medlem Oppegård formannskap 1987-1991

Offentlige verv

  • Leder Hovedutvalget for kultur, Oppegård 1983-1991
  • Medlem Styret for Kommunenes Sentralforbund, Akershus 1995-1999, 2003-2007, leder 2007-2009
  • Leder Styret for Norsk nettverk av helse- og miljøkommuner 1996-2001
  • Leder Follorådet 2008-2009
  • Varamedlem Riksvalgstyret 2009-2013

Tillitsverv i partier

  • Leder Oppegård Høyre 1991-1995

Tillitsverv i organisasjoner

  • Varamedlem Brukerrådet for representantordninger 2011-2013, 2013-2017

Andre administrative verv

  • Medlem Representantskapet for Kommunal Landspensjonskasse 2000-2002, leder 2002-2004
  • Medlem Representantskapet for Kommunalbanken 2004-2004
  • Medlem Styret for Aker universitetssykehus HF 2006-2008