Nistad, Thore A.

Nistad, Thore A. (1949-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for
Oppland 2005-2009
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 23.05.1949 i Oslo
  • Sønn av hotelleier Johan Alfred Nistad (1906-1996) og hotelleier Gunvor Kaasen (1918-2005)

Stortingsperioder

  • Representant nr 6 for Oppland, 1997 - 2001, FrP.
  • Representant nr 6 for Oppland, 2001 - 2005, FrP.
  • Representant nr 3 for Oppland, 2005 - 2009, FrP.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2001-2005

    1. varapresident, Lagtinget, 09.10.2001 - 30.09.2002
    1. varapresident, Lagtinget, 01.10.2002 - 30.09.2003
    1. varapresident, Lagtinget, 01.10.2003 - 30.09.2004
    1. varapresident, Lagtinget, 01.10.2004 - 30.09.2005

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Samferdselskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Samferdselskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Justiskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 07.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 26.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 16.11.2001 - 30.09.2005
    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 28.11.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2005 -
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 20.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 10.11.2005 - 21.11.2005
    Nestleder, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 21.11.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2001-2005

    Varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium
  • Handelsskole
  • Grunnkurs markedsføring
  • Engelskkurs i Cambridge

Yrke

  • Hotelldirektør 1974-1984
  • Eiendomsforvalter 1977-1997
  • Import av varer 1984-1997

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Gjøvik kommunestyre 1991-1995, 1995-1999, 1999-2003, varamedlem 2003-2005, medlem 2005-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Oppland 1983-1987, 1991-1995
  • Medlem fylkesutvalg, Oppland 1987-1991, 1995-1999

Offentlige verv

  • Medlem Forbrukerutvalget, Oppland 1979-1987
  • Medlem Samferdselsutvalget, Oppland 1983-1997
  • Medlem Trafikksikkerhetsutvalget 1987-1995
  • Medlem Driftstyret for somatikk, Oppland 1987-1991
  • Varamedlem Havnestyret, Oslo 1991-1999
  • Medlem Administrasjons- og likestillingsutvalget, Oppland 1991-1995
  • Medlem Driftsstyret for fylkets fellesvaskeri, Oppland 1991-1993
  • Nestleder Hovedutvalget for Natur og Landbruk, Gjøvik 1995-1999, medlem fra 1999
  • Medlem Ligningsnemnda, Gjøvik 1995-1999
  • Medlem Overskattetakstnemnda for eiendomsskatt 1995-1999
  • Medlem Styret for Gjøvik Energi AS 1995-1999
  • Varamedlem Styret for Gjøvik Utbyggingsselskap 1995-1999
  • Varamedlem Representantskapet for GLT Avfall 1995-1999 (interkommunalt avfallsselskap), medlem fra 1999
  • Meddommer Lagmannsretten, Hedmark og Oppland lagsogn 1996-2000 (med kyndighet i handel)
  • Medlem Styret for småbåthavna fra 1999
  • Medlem Skatteutvalget, Gjøvik fra 1999
  • Medlem Representantskapet for Gjøvik næringsråd fra 1999
  • Medlem Overligningsnemnda, Gjøvik fra 1999
  • Medlem Regionrepresentantskapet for Sparebanken NOR
  • Medlem Styret for Lillehammer Busstasjon A/S

Tillitsverv i partier

  • Diverse verv lokalparti og fylkesparti fra 1973
  • Medlem Sentralstyret for Anders Langes parti 1973-1975
  • Formann Oppland FrP 1973-1975, 1984-1985
  • Medlem Landsstyret FrP 1984-1985