Strøm, Tor-Arne

Strøm, Tor-Arne (1952-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Nordland 2009-2013
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 06.05.1952 i Rana, Nordland
  • Sønn av anleggsarbeider Bjarne Emil Strøm (1925-1997) og husmor Hildur Elida Svaleng (1931-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 9 for Nordland, 2001 - 2005, A.
  • Representant nr 3 for Nordland, 2005 - 2009, A.
  • Representant nr 1 for Nordland, 2009 - 2013, A.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2005-2009

    Varasekretær, Lagtinget, 10.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Sekretær, Stortinget, 08.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2001-2005

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Samferdselskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 2001-2005

    Varamedlem, Europautvalget, 06.11.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Varamedlem, Europautvalget, 24.10.2005 - 30.09.2009
    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 10.11.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 22.10.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Framhaldsskole, teori 1966-1967
  • Ungdomsskole/realskole 1967-1970
  • Yrkesskole (maskin og mekanikerlinje) 1970-1971
  • Ingeniørhøgskole, NKI 1971-1973
  • Forkurs for teknisk fagskole 1984

Yrke

  • Produksjonsarbeider ved Norsk Jernverk A/S 1974-1976, 1977-1987
  • Produksjonsarbeider ved Elkem Spikerverk A/S 1976-1977
  • Sosialarbeider ved Norsk Jernverk A/S 1987-1990
  • Organisasjonsarbeider i Fellesforbundet fra 1990 (permisjon)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Rana kommunestyre 1987-1991, varaordfører 1999-2001
  • Medlem Rana formannskap 1995-1999

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Nordland 1991-1995, 1995-1999

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Mo Arbeidersamfunn 1988-1990
  • Nestleder Rana A 1990-1991, leder 1991-2002
  • Medlem Styret i Nordland A 1993-2001

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Klubbstyret i Norsk Jernverk A/S 1980-1987
  • Oppmann fotballklubben Langnes, Mo i Rana 1982-1985
  • Leder Studieutvalget i Jern og metall 1984-1990
  • Leder Studieutvalget i Mo Jern og metall 1984-1990
  • Nestleder Mo Jern og metall 1985-1987
  • Medlem og nestleder Styret for Nord-Helgeland AOF 1987-1998
  • Medlem Styret i Nordland AOF 1987-1998
  • Medlem Styret i LO Nordland Tilsynsutvalg 1993-2001
  • Leder Fellesforbundet, Nordland