Breivik, Terje

Breivik, Terje (1965-)

Parti:
Venstre
Representant for
Hordaland 2017-2021
Medlem
Arbeids- og sosialkomiteen
Ansiennitet:
5 år, 74 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Arbeids- og sosialkomiteen

Medlem
30.01.2018 - 30.09.2021

Den utvidede utenriks- og forsvarskomité

Medlem
18.01.2018 - 30.09.2021

Valgkomiteen

Medlem
07.10.2017 - 30.09.2021

Venstre

Leder gruppestyret
18.01.2018 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 24.03.1965

Stortingsperioder

  • Representant nr 11 for Hordaland, 2013 - 2017, V.
  • Representant nr 15 for Hordaland, 2017 - 2021, V.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Finanskomiteen, 01.10.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 12.10.2017 - 30.01.2018
    Medlem, Finanskomiteen, 12.10.2017 - 30.01.2018
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 18.01.2018 - 30.09.2021
    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 30.01.2018 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Leder gruppestyret, Venstre, 18.01.2018 - 30.09.2021

Verv

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Venstre