Granerud, Terje

Granerud, Terje (1951-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Akershus 1985-1989
Ansiennitet:
8 år, 273 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 29.10.1951 i Nannestad, Akershus
  • Sønn av industriarbeider Alf Granerud (1920-1983) og husmor Karen Marie Hoftvedt (1920-1984)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Akershus, 1977 - 1981, A.
  • Representant nr 8 for Akershus, 1981 - 1985, A.
  • Representant nr 6 for Akershus, 1985 - 1989, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 21.04.1980-03.10.1980 for Helen Marie Bøsterud.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1977-81

    Medlem, Sosialkomiteen, 29.04.1980 - 03.10.1980

    1981-85

    Medlem, Sosialkomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985

    1985-89

    Medlem, Sosialkomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium 1970

Yrke

  • Kontorassistent i Arbeiderbladet 1970-1973
  • Journalist i Akershus Arbeiderblad/Romerikes Blad 1973-1978
  • Redaktør av Kartellnytt 1978-1979
  • Redaksjonssekretær i faglig-politisk avdeling i Akershus Arbeiderblad/Romerikes Blad 1979-1981
  • Sjefsredaktør Romerikes Blad 1989-2002
  • Markedssjef i Eidsvoll Ullensaker Blad 2002-2003
  • Adm.dir./sjefsred. i Eidsvoll Ullensaker Blad fra 2007

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Nannestad formannskap 1975-1977
  • Ordfører Rælingen kommunestyre 2003-2007

Offentlige verv

  • Medlem Kinostyret, Nannestad 1971-1975
  • Nestformann Skolestyret, Nannestad 1971-1973, formann 1973-1975
  • Medlem Ungdoms- og idrettsutvalget, Nannestad 1971-1975
  • Varamedlem A/S Vinmonopolets styre 1991-1993
  • Medlem Styret for Postverket 1993-1995
  • Medlem Styret for Nedre Romerike Vannverk 2004-2005
  • Leder Samarbeidsrådet for Nedre Romerike 2004-2007

Tillitsverv i partier

  • Formann Holter AUL 1968-1970
  • Formann Nannestad AUF 1971-1973
  • Formann Nannestad Arbeiderparti 1972-1975
  • Formann Akershus AUF 1975-1978
  • Formann Akershus DNA 1980-1983
  • Medlem Arbeiderpartiets landsstyre 1981-1983

Tillitsverv i organisasjoner

  • Nestleder Landsforeningen for trafikkskadde 1991-1993