Hansen, Torbjørn

Hansen, Torbjørn (1972-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant
for Hordaland 2005-2009
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 13.08.1972 i Bergen, Hordaland
  • Sønn av ligningssjef Bjørn Helge Hansen (1949-) og revisjonsmedarbeider Marion Myklebust (1953-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Hordaland, 1997 - 2001, H.
  • Representant nr 17 for Hordaland, 2001 - 2005, H.
  • Representant nr 14 for Hordaland, 2005 - 2009, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2001-2005

    Medlem, Finanskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Næringskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 2001-2005

    Varamedlem, Europautvalget, 06.11.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Øystese gymnas 1989-1992
  • Siviløkonom, Norges Handelshøyskole 1992-1996

Yrke

  • Finansanalytiker hos Enskilda Securities 1996-1998
  • Finansanalytiker hos Pareto Fonds ASA 1998-2000
  • Rådgiver hos Arthur Andersen & Co 2000-2001

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Bergen bystyre 1999-2001

Offentlige verv

  • Medlem Bygningsrådet, Bergen 1999-2001

Tillitsverv i partier

  • Medlem Representantskapet i Bergen Høyre fra 1999
  • Medlem Hovedutvalget i Bergen Høyre fra 1999
  • Medlem Arbeidsutvalget i Bergen Høyre fra 1999
  • Leder Bergen Høyre fra 2002