Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Breen, Thomas ( 1972- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Hedmark 2009-2013
Ansiennitet: 7 år, 349 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 13.09.1972 i Folldal, Hedmark
Sønn av gruvearbeider Terje Breen (1949-1989) og hjelpepleier Sissel Margot (1949-1993)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 2 for Hedmark, 2005 - 2009, A.
Representant nr 4 for Hedmark, 2009 - 2013, A.

Vararepresentasjoner

Møtte fast som representant 17.10.2005-30.09.2009 for Knut Storberget.

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Medlem, Justiskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Andre nestleder, Helse- og omsorgskomiteen, 17.11.2011 - 09.03.2013
Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 09.04.2013 - 30.09.2013
Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 16.11.2011 - 17.11.2011
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
Medlem, Finanskomiteen, 20.10.2009 - 16.11.2011

Medlemskap i delegasjoner

2005-2009

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2006 -

2009-2013

Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 22.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

2009-2013

Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 15.11.2011 - 20.03.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Videregående yrkesskole, tømrer 1989-1992
  • Teknisk fagskole, husbygglinjen 1994-1996

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Folldal kommunestyre 1999-2003, varaordfører 2003-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Hedmark 2003-2007

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Folldal Arbeiderparti 2000-2003
  • Medlem Hedmark Arbeiderparti's organisasjonsutvalg 2001-2003
  • Medlem Styret i Hedmark Arbeiderparti fra 2003

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Folldal IF Fotball 1999-2001
  • Varamedlem Brukerrådet for representantordninger 2011-2013

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Stiftelsen Folldal Gruver fra 2001
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget