Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Dyring, Theodor ( 1916-1975 )

Senterpartiet
Sist innvalgt som representant for Vestfold 1969-1973
Ansiennitet: 8 år, 0 dager

Dyring, Theodor har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

Født 01.09.1916 i Larvik, Vestfold
Død 08.03.1975
Sønn av bokhandler Johan Dyring (1881-1958) og Marie Randers (1879-1966)

Stortingsperioder

Representant nr 6 for Vestfold, 1965 - 1969, Sp.
Representant nr 4 for Vestfold, 1969 - 1973, Sp.

Medlemskap i stortingskomiteer

1965-69

Medlem, Industrikomiteen, 01.10.1967 - 30.09.1969
Medlem, Skog-, vassdrags- og industrikomiteen, 15.10.1965 - 30.09.1967

1969-73

Formann, Industrikomiteen, 14.10.1969 - 30.09.1973

Medlemskap i delegasjoner

1965-69

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1968 -

Medlemskap i regjering

Statssekretær, Landbruksdepartementet, 28.08.1963 - 25.09.1963

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student 1936
  • Handelsgymnas 1937
  • Artilleriets befalsskole 1938
  • Skogskole 1942
  • Eksamen ved Norges landbrukshøgskole, skogbruksavdelingen 1946
  • En rekke studieopphold i utlandet med stipend 1947-1955

Yrke

  • NK/LT ved vaktbataljon Larvik 1945
  • Skogkonsulent ved Telemark tømmersalgslag og Lågendalen skogeierforening 1947-1954
  • Høyskolestipendiat ved NLH, skogbruksavdelingen 1948
  • Områdesjef i HV 03 111 Larvik 1948-1955
  • Skogkonsulent i Lågendalen skogeierforening 1954-1960
  • Redaktør av "Landbrukets årbok - skogbruk" 1961-1969
  • Fylkesskogsjef i Vestfold 1970-1975

Annen aktivitet, krigsinnsats m.m.

  • Troppsjef i Mil.org. avsnitt 155 Larvik 1944-1945

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Representantskapet for Horten Verft 1969, ordfører 1970-1975

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Vestfold SP 1965-1973

Tillitsverv i organisasjoner

  • Frimurer av 9. grad og delegert mester St. Andreas losjen i Vestfold til 1975

Andre administrative verv

  • Formann Gurvika, feriested for bevegelseshemmede i Vestfold og Telemark 1968-1975 (var også initiativtaker til stiftelsen i 1968)
  • Medlem Representantskapet for Norsk Impregneringskompani A/S
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget