Fossum, Thor

Fossum, Thor (1916-1993)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Akershus 1965-1969
Ansiennitet:
11 år, 263 dager

Gå til bildegalleri

Fossum, Thor har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 29.06.1916 i Bærum, Akershus
  • Død 21.08.1993
  • Sønn av stasjonsformann ved NSB Jens Edvard Fossum og Gunda Lovise Larsen

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Akershus, 1958 - 1961, A.
  • Representant nr 7 for Akershus, 1961 - 1965, A.
  • Representant nr 3 for Akershus, 1965 - 1969, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 11.01.1958-30.09.1961 for Halvard Lange.

Medlemskap i presidentskapet

  • 1961-65

    Sekretær, Stortinget, 06.10.1961 - 30.09.1965

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1958-61

    Medlem, Administrasjonskomiteen, 27.01.1958 - 30.09.1961

    1961-65

    Medlem, Administrasjonskomiteen, 13.10.1961 - 30.09.1965
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 19.06.1965 - 30.09.1965

    1965-69

    Sekretær, Administrasjonskomiteen, 15.10.1965 - 30.09.1969
    Varamedlem, Valgkomiteen, 25.10.1967 - 30.09.1969

Medlemskap i delegasjoner

  • 1965-69

    Vararepresentant, FNs generalforsamling, 1965 -
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 1967 - 1967

    1969-73

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 1969 - 1969

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Middelskoleeksamen 1933
  • Teknisk aftenskole 1936

Yrke

  • Arbeidet ved mekanisk verksted 1934-1938
  • Vognbetjent ved A/S Bærumsbanen 1938-1979

Verv

Offentlige verv

  • Formann Desisjonsutvalget, Bærum 1960-1979
  • Medlem Representantskapet for Statens militære bedrifter 1964-1968

Tillitsverv i partier

  • Formann Bærum Arbeiderparti 1958-1964
  • Formann Akershus Arbeiderparti 1964-1969

Tillitsverv i organisasjoner

  • Fastlønnet sekretær Oslo Sporveisbetjenings forening 1953-1959, forretningsfører 1956-1959
  • Formann Bedriftsutvalgene ved A/S Oslo Sporveier og Bærumsbanen 1956-1958
  • Medlem Oslo faglige samorganisasjon
  • Medlem Stedsstyret i Norsk Kommuneforbund