Ulsnæs, Thorvald

Ulsnæs, Thorvald (1887-1982)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Oppland 1950-1953
Ansiennitet:
3 år, 194 dager

Gå til bildegalleri

Ulsnæs, Thorvald har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 16.05.1887 i Gran, Oppland
  • Død 27.06.1982

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Oppland, 1945 - 1949, A.
  • Vararepresentant nr 2 for Oppland, 1950 - 1953, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 28.06.1948-10.01.1950 for Olav Meisdalshagen.
  • Møtte fast som representant 11.01.1950-19.11.1951 for Olav Meisdalshagen.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1945-49

    Medlem, Helsekomiteen, 01.07.1948 - 10.01.1950

    1950-53

    Medlem, Finans- og tollkomiteen, 23.01.1950 - 19.11.1951

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Fortsettelsesskole 1901-1902
  • Amtsskole 1903-1904

Lærlingepraksis

  • Malerlære 1904-1907

Yrke

  • Maler 1907-1924
  • Småbruker 1922-1974
  • Malermester ved Norges Statsbaner 1924-1950

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Brandbu kommunestyre 1916-1919, 1919-1922, 1922-1925, varaordfører 1925-1928, 1928-1931, medlem 1931-1934, ordfører 1934-1937, 1937-1940, 1945-1945

Offentlige verv

  • Skjønns- og takstmann 1920-1940
  • Formann Almenningstyret, Brandbu 1952-1962, medlem 1962-1964
  • Formann Jordstyret, Brandbu

Tillitsverv i partier

  • Medlem Det norske Arbeiderpartis landsstyre 1949-1953
  • Formann Brandbu Arbeiderparti

Tillitsverv i organisasjoner

  • Varaformann Oppland bonde- og småbrukarlag 1930-1953
  • Formann Småbrukerlagenes fellesstyre i Brandbu