Bru, Tina

Bru, Tina (1986-)

Parti:
Høyre
Representant for
Rogaland 2017-2021
Andre nestleder:
Energi- og miljøkomiteen
Ansiennitet:
4 år, 92 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 18.04.1986

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 2009 - 2013, H.
  • Representant nr 10 for Rogaland, 2013 - 2017, H.
  • Representant nr 4 for Rogaland, 2017 - 2021, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2013 - 20.01.2016
    Andre nestleder, Energi- og miljøkomiteen, 21.01.2016 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 17.10.2017
    Andre nestleder, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.2013 - 30.09.2014