Sundtoft, Tine

Sundtoft, Tine (1967-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som vararepresentant for
Aust-Agder 1989-1993
Ansiennitet:
0 år, 2 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 19.04.1967 i Lillesand, Aust-Agder
  • Datter av økonomidirektør Kristian Sundtoft (1937-2015) og trafikklærer Barbro Rønnveig Sundtoft (1942-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Aust-Agder, 1989 - 1993, H.

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Miljøverndepartementet, 16.10.2013 - 31.12.2013
    Statsråd, Klima- og miljødepartementet, 01.01.2014 - 16.12.2015

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Fagertun barneskole 1973-1979
  • Lillesand ungdomsskole 1979-1982
  • Møglestu videregående skole 1982-1985
  • Agder distiktshøgskole 1985-1986
  • Handelshøyskolen BI 1986-1990

Yrke

  • Regiondirektør, NHO Agder 1996-2005
  • Fylkesrådmann, Vest-Agder fylkeskommune 2005-2013

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Lillesand kommunestyre 1987-1991

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesutvalg, Aust-Agder 1991-1993, medlem 1993-1995
  • Medlem fylkesting, Aust-Agder 1991-1995

Offentlige verv

  • Medlem Kulturstyret, Lillesand 1987-1991
  • Leder Samferdselsutvalget, Aust-Agder 1991-1993
  • Leder Fylkesskolestyret, Aust-Agder 1993-1995
  • Styreleder og prosjektleder styret for Aust-Agder bedriftsrådgiving 1994-1995
  • Medlem Domstolkommisjonen 1996-1999
  • Nestleder Styret for Statens Lånekasse 1997-2001
  • Styremedlem Agder teater 1997-2001
  • Styremedlem Styret for Innovasjon Norge, Agder 2002-2007
  • Medlem Distriktskommisjonen 2003-2004
  • Medlem Etikkutvalget KS 2012-2013
  • Medlem Representantskapet for Norges Bank 2012-2013

Tillitsverv i partier

  • Leder Unge Høyre 1985-1987, 1988-1989
  • Generalsekretær Unge Høyres landsforbund 1990-1992
  • Leder Høyre 1992-1993
  • President Nordisk ungkonservativ union 1993-1995
  • Politisk rådgiver Høyres stortingsgruppe 1995-1996