Knudsen, Terje

Knudsen, Terje (1942-)

Parti:
Uavhengig representant
Sist innvalgt som representant
for Hordaland 1997-2001
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 06.03.1942 i Bergen, Hordaland
  • Sønn av håndverker Herbert Knudsen (1913-1988) og renholdsarbeider Anna Birkeland (1916-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 8 for Hordaland, 1997 - 2001, FrP. (01.10.1997 - 16.03.2001)
  • Representant nr 8 for Hordaland, 1997 - 2001, Uav. (16.03.2001 - 30.09.2001)

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Næringskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium, Handelsgymnas 1962

Yrke

  • Ansatt i rederi 1962-1966
  • Akkvisitør i avis 1966-1967
  • Avdelingssjef salg i industribedrift 1967-1973
  • Avdelingssjef i industribedrift 1973-1976
  • Disponent/selvstendig næringsdrivende, entrepenør innen stålbygg 1976-1993
  • Agentvirksomhet 1994-1997

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Bergen bystyre 1975-1979 (for Høyre), medlem 1983-1987 (for Høyre)
  • Varamedlem Bergen formannskap 1991-1995, 1995-1997

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Hordaland 1991-1995, 1995-1997

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Bergen Lysverker 1984-1987
  • Varamedlem Styret for Bergen parkeringsselkskap 1984-1987
  • Medlem Bygningsrådet, Bergen 1984-1987, 1992-1997
  • Varamedlem Ansettelsesutvalg for Bergen Lysverker 1984-1987
  • Medlem Auksjonsutvalget, Bergen 1984-1987
  • Medlem Regnskaps- og desisjonsutvalget, Bergen 1984-1987
  • Medlem Styret for Herlandsfossen kraftverk 1988-1995
  • Medlem Styret for Skibskaptein P.G. Pettersen og hustru Anna F. Bøes legat 1988-1991
  • Meddommer , Bergen og Midthordland 1988-1999
  • Medlem Skatteutvalget, Bergen 1988-1997
  • Medlem Hovedutvalget for fritid og kultur, Bergen 1988-1991
  • Medlem Fondsstyret for Holberg Minne 1988-1991
  • Medlem Styret for Fana Boligbyggelag 1988-1991
  • Medlem Styret for Consul Chr. Børs legat 1988-1991
  • Formann Klientutvalget for Ytrebygda, Bergen 1992-1997
  • Medlem Styret for Bergen Kino 1992-1997
  • Medlem Styret for Fana Stein og Gjenvinning 1992-1997
  • Medlem Valgnemnda, Hordaland 1992-1997
  • Formann Styret for Forbrukerutvalget, Hordaland 1992-1995
  • Medlem Styret for A/S Nygårdstangen 1992-1995
  • Varamedlem Lysverkenes Råd 1992-1995
  • Varamedlem Bedriftsforsamlingen ved Bergen Sporvei A/S 1992-1995
  • Formann Bydelsutvalg 09 Ytrebygda, Bergen 1992-1997
  • Medlem Styret for Bergen bolig- og byfornyelse, Bergen 1992-1995
  • Medlem Hovedutvalget for byutvikling, Bergen 1992-1997
  • Medlem Styret for Askøybruen 1994-2001
  • Varamedlem Personalutvalget ved Bydelsutvalg 09 Ytrebygda 1994-1997
  • Nestleder Styret for Statens nærings- og distriktsutviklingsfond, Hordaland, Hordaland 1995-1997
  • Medlem Styret for Bygdeutviklingsfondet, Hordaland 1995-1997
  • Medlem Administrasjonsutvalget, Hordaland 1995-1997
  • Varamedlem Representantskapet for Bergenshalvøens kommunale kraftselskap 1995-1997
  • Medlem Overformynderiet, Bergen 1995-1997
  • Medlem Styret for Hardangerbroen fra 1999

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Bergen FrP 1987-1992
  • Leder FrPs gruppe i Hordaland fylkesting 1991-1997
  • Nestleder Hordaland FrP 1994-1996