Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Knutsen, Tove Karoline ( 1951- )

Arbeiderpartiet
E-post: tove.knutsen@stortinget.no
Representant for Troms 2013-2017
Medlem: Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet: 8 år, 206 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 14.01.1951 i Torsken, Troms
Datter av fisker Torgeir Knutsen (1911-1999) og husmor Sigrun Jakobsen (1917-)

Stortingsperioder

Representant nr 6 for Troms, 2005 - 2009, A.
Representant nr 6 for Troms, 2009 - 2013, A.
Representant nr 4 for Troms, 2013 - 2017, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

2005-2009

Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 10.11.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.2010 -
Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 22.10.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Cand.philol., UiT og UiO, historie, spansk og musikkvitenskap 1975-1982

Yrke

  • Frilans musiker, komponist, artist og pedagog 1970-2005
  • Rektor ved Tromsø musikkskole 1987-1988
  • Direktør ved Festspillene i Nord-Norge 1997-2001

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Prøysen-prisen 1982
  • Spellemannsprisen 1984
  • Rolf Gammleng-prisen 1992
  • Nordlysprisen 1992
  • Troms fylkes kulturpris 1992
  • Hamsun-selskapets pris 1994
  • Nordprofil-prisen 2000
  • Petter Dass-medaljen 2008

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Styret i Norsk Rikskringkasting 1992-1998
  • Medlem Styret for Høgskolen i Nesna 2001-2005
  • Medlem Styret for Kystkultursenteret Norveg 2001-2005
  • Medlem Norsk kulturråd 2001-2004

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for OL-selskapet Tromsø 2014 2003-2004, leder 2004-2005
 

Tilhører

Arbeiderpartiet
Troms

Varamedlem Valgkomiteen,
08.10.2013 - 30.09.2017
Medlem Helse- og omsorgskomiteen,
17.10.2013 - 30.09.2017

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget