Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Micaelsen, Torgeir ( 1979- )

Arbeiderpartiet
E-post: torgeir.micaelsen@stortinget.no
Representant for Buskerud 2013-2017
Andre nestleder: Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet: 8 år, 200 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 20.05.1979 i Bergen, Hordaland
Sønn av førstekonsulent Jostein Olav Micaelsen (1952-) og psykiatrisk sykepleier/integrativ terapeut Marit Eikstad (1954-)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 3 for Buskerud, 2001 - 2005, A.
Representant nr 8 for Buskerud, 2005 - 2009, A.
Representant nr 6 for Buskerud, 2009 - 2013, A.
Representant nr 6 for Buskerud, 2013 - 2017, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Medlem, Finanskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Leder, Finanskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Andre nestleder, Helse- og omsorgskomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

2009-2013

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2009 -

Medlemskap i gruppestyrer

2005-2009

Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 18.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 08.10.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Eiker videregående skole, allmennfag 1995-1998
  • Bachelor i samfunnsfag, psykologi og statsvitenskap, UiO 1999
  • Executive Master of Management, Handelshøyskolen BI 2012

Yrke

  • Lærervikar ved Hokksund barneskole og Vestfossen ungdomsskole 1999-2002
  • Selvstendig næringsdrivende 2002-2005
  • Salgskonsulent ved Norsk Møteforum AS 2004-2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Nedre Eiker kommunestyre 1999-2003

Tillitsverv i partier

  • Leder Buskerud AUF 1999-2001
  • Nestleder Buskerud A fra 2004
  • Medlem A's landsstyre fra 2004
  • Medlem DNAs sentralstyre fra 2009
 

Tilhører

Arbeiderpartiet
Buskerud

Varamedlem Valgkomiteen,
08.10.2013 - 30.09.2017
Andre nestleder Helse- og omsorgskomiteen,
22.10.2013 - 30.09.2017

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget