Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Norvoll, Tomas ( 1972- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for Nordland 2001-2005
Ansiennitet: 8 år, 122 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 12.02.1972 i Vardø, Finnmark
Sønn av industriarbeider Terje Egil Norvoll (1949-) og vernepleier Torill Strand (1950-)

Stortingsperioder

Representant nr 12 for Nordland, 1993 - 1997, A.
Representant nr 12 for Nordland, 1997 - 2001, A.
Vararepresentant nr 1 for Nordland, 2001 - 2005, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

1993-97

Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Varamedlem, Valgkomiteen, 23.03.2000 - 30.09.2001
Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

1993-97

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1995 -

1997-2001

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 30.03.2000 - 30.09.2001
Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 07.10.1997 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Eksamen videregående skole Andenes 1991
  • Mellomfag offentlig politikk og adminisrasjon, Tromsø 1993

Yrke

  • Seniorrådgiver Kunnskapsparken i Bodø

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Andøy kommunestyre 1991-1995

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Nordland 2011-2015

Offentlige verv

  • Medlem Fylkesskolestyret, Nordland 1993
  • Varamedlem Utvalget for menneskerettigheter 1994-1997
  • Leder Komité for plan og økonomi, Nordland fra 2011

Tillitsverv i partier

  • Initiativtaker til stiftelsen av Andøy AUF 1991, leder 1992
  • Medlem Nordland DNAs styre og arbeidsutvalg 1992-1993
  • Leder Nordland AUF 1992-1993
  • Medlem Styret for Andøy Ap 1992-1993
  • Medlem Sentralstyret for Sosialdemokratisk Studentforbund (SSF) 1994-1995
  • Leder Bodø Ap fra 2000
  • Leder Arbeiderpartiets gruppe i Nordland Fylkesting fra 2011

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem LOs ungdomsutvalg i Nordland fra 1993
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget