Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Nymo, Tor ( 1940- )

Senterpartiet
Sist innvalgt som representant for Troms 1997-2001
Ansiennitet: 8 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 03.07.1940 i Målselv, Troms
Sønn av bonde Asbjørn Nymo (1906-1976) og bonde Aslaug Nordmo (1908-1993)

Stortingsperioder

Representant nr 2 for Troms, 1993 - 1997, Sp.
Representant nr 5 for Troms, 1997 - 2001, Sp.

Medlemskap i stortingskomiteer

1993-97

Medlem, Justiskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997
Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Medlem, Justiskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

1993-97

Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 14.12.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Varamedlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 15.12.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

1993-97

Personlig varamedlem, Observatørdelegasjonen til Den vesteuropeiske unions (VEUs) parlamentarikerforsamling, 18.11.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Leder, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 14.04.2000 - 30.09.2001
Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2000 -
Leder, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 04.11.1997 - 01.04.2000
Leder, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 01.04.2000 - 14.04.2000

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Troms landbruksskole 1958
  • BSHTI befalsskole 1966-1967
  • Realskole 1967-1968
  • Deleksamen ex.art. 1968-1970

Yrke

  • FN-tjeneste Gaza 1963-1966
  • Offiser i Hæren, Militærpolitiet 1967-1971
  • Bonde på farsgården 1974-1990
  • Vernepliktig major fra 1988
  • Leder av familiehjem for ungdom i Målselv 1991-1993

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • UNEF-medaljen 1964

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Målselv formannskap 1991-1993

Offentlige verv

  • Medlem Fylkeslandbruksstyret i Troms 1991-1995
  • Medlem Landbruksnemnda, Målselv (i 4 år)

Tillitsverv i partier

  • Leder Troms Sp 1988-1994

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Styret i Troms Skogeierforbund 1972-1982
  • Medlem Styret i Norges Skogeierforbund 1973-1977

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Troms Treforedling 1974-1977
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget