Andersen, Torbjørn

Andersen, Torbjørn (1957-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for
Aust-Agder 2005-2009
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 05.01.1957 i Grimstad, Aust-Agder
  • Sønn av fabrikkarbeider Guttorm Andersen (1924-) og husmor Sonja Jørgensen (1929-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 3 for Aust-Agder, 1997 - 2001, FrP.
  • Representant nr 4 for Aust-Agder, 2001 - 2005, FrP.
  • Representant nr 2 for Aust-Agder, 2005 - 2009, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Kommunalkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Kommunalkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Yrkesutdannelse som tømrer
  • Div. kurs
  • Eksamen økonomi, ledelse, markedsføring fra Folkeuniversitetet 1995-1997

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Froland kommunestyre 1991-1995, 1995-1999, varamedlem 1999-2001

Offentlige verv

  • Medlem Helse- og sosialutvalget 1991-1995
  • Medlem Teknisk hovedutvalg 1995-1999

Tillitsverv i partier

  • Kasserer/medlem Styret for Aust-Agder FrP 1991-1997
  • Kasserer/nestleder Styret for Froland FrP 1991-2001

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem/kasserer Froland Idrettslag 1988-1995