Henriksen, Tor

Henriksen, Tor (1933-2017)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som representant for
Finnmark 1973-1977
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Henriksen, Tor har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 16.05.1933 i Gamvik, Finnmark
  • Død 01.11.2017
  • Sønn av arbeider Karl Johan Henriksen (1902-1981) og stasjonsholder ved Televerket Anna Isaksen (1899-1965)

Stortingsperioder

  • Representant nr 3 for Finnmark, 1973 - 1977, SVf.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1973-77

    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.1973 - 30.09.1977
    Medlem, Sosialkomiteen, 18.10.1973 - 09.10.1975
    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 09.10.1975 - 30.09.1977
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 01.06.1977 - 30.09.1977

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse tekniske og administrative kurs
  • Student 1952
  • Televerkets lavere kurs 1952-1953
  • Televerkets høyere kurs 1955-1957

Yrke

  • Telegrafreserve 1953-1955
  • Transmisjonstekniker i Televerket 1957-1968
  • Avdelingsingeniør ved Televerkets distriktskontor i Hammerfest 1968-1971
  • Sjef teknisk stab Hammerfest teleområde 1971-1980
  • Administrasjonssjef Hammerfest teleområde 1980-1982
  • Telesjef Molde teleområde 1983-1986
  • Telesjef i Hammerfest 1986-1991
  • Divisjonssjef for Region Nord (Nord-Norge) 1992-1994
  • Pensjonist fra 1994

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Berlevåg kommunestyre 1967-1968
  • Medlem Hammerfest kommunestyre 1971-1975

Offentlige verv

  • Formann Ungdoms- og idrettsstyret, Berlevåg 1964-1968
  • Medlem Lagretten 1964-1967
  • Medlem Representantskapet for Kongsfjord idretts- og samfunnshus 1966-1968
  • Varamedlem Styret for Kongsfjord idretts- og samfunnshus 1966-1968
  • Medlem Bibliotekstyret 1968
  • Medlem Generalplanutvalget, Hammerfest 1980-1983
  • Medlem Teknisk utvalg, Hammerfest 1980-1983
  • Medlem Hovedutvalget miljø og utvikling, Hammerfest 1991-1995

Tillitsverv i partier

  • Formann og nestformann Berlevåg Sosialistisk Folkeparti 1961-1968 (var også med og startet laget i 1961 - det første partilaget i Finnmark)
  • Formann Finnmark SF 1963-1966
  • Medlem Styret for Hammerfest SF 1969-1973
  • Formann Hammerfest SF 1972-1973

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Finnmark krets av Telegrafmennenes landsforbund (TMLF) 1969-1971
  • Medlem Hovedstyret i Telegrafmennenes landsforbund (TMLF) 1970-1971
  • Distriktsrådsformann Telegrafmennenes landsforbund (TMLF), Nord-Norge 1970-1971