Tynning, Torstein

Tynning, Torstein (1932-2000)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant for
Telemark 1981-1985
Ansiennitet:
20 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Tynning, Torstein har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 04.06.1932 i Eidanger, Telemark
  • Død 18.11.2000
  • Sønn av gårdbruker Lasse Tynning og lærer Aashild Haugland

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Telemark, 1961 - 1965, H.
  • Representant nr 5 for Telemark, 1965 - 1969, H.
  • Representant nr 6 for Telemark, 1969 - 1973, H.
  • Representant nr 6 for Telemark, 1973 - 1977, H.
  • Representant nr 3 for Telemark, 1977 - 1981, H.
  • Representant nr 6 for Telemark, 1981 - 1985, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1965-69

    Medlem, Landbrukskomiteen, 15.10.1965 - 30.09.1969

    1969-73

    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 14.10.1969 - 24.03.1971
    Medlem, Kommunalkomiteen, 14.10.1969 - 10.10.1972
    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 10.10.1972 - 30.09.1973

    1973-77

    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 18.10.1973 - 30.09.1977
    Medlem, Landbrukskomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977

    1977-81

    Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1977 - 30.09.1981
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 18.10.1977 - 30.09.1981
    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981

    1981-85

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1981 - 30.09.1985
    Medlem, Utenriks- og konstitusjonskomiteen, 21.10.1981 - 24.10.1984
    Medlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 21.10.1981 - 24.10.1984
    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 24.10.1984 - 30.09.1985

Medlemskap i delegasjoner

  • 1973-77

    Vararepresentant, FNs generalforsamling, 1973 -

    1977-81

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 1978 - 1978

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1969-73

    Varamedlem gruppestyret, Høyre, 01.10.1969 - 30.09.1973

    1973-77

    Varamedlem gruppestyret, Høyre, 01.10.1973 - 30.09.1977

    1977-81

    Medlem og vara innpisker, Høyre, 01.10.1977 - 30.09.1981

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Telemark landbruksskole 1952

Yrke

  • Gårdbruker på Valler Søndre i Eidanger 1952-1994

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Eidanger kommunestyre 1959-1963, 1963-1964
  • Medlem Porsgrunn formannskap 1965-1967, 1967-1971

Offentlige verv

  • Varamedlem A/S Vinmonopolets råd 1970-1985

Tillitsverv i partier

  • Formann Telemark Unge Høyre 1956-1958
  • Medlem Unge Høyres sentralstyre 1958-1965
  • Medlem Styert for Telemark Høyre 1960-1985
  • Viseformann Unge Høyres landsstyre 1961-1962
  • Formann Unge Høyres Landsforbund 1963-1965
  • Medlem Høyres sentralstyre 1963-1965, varamedlem 1970-1972, medlem 1973-1985
  • Formann Høyres programkomité 1977-1981

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Europabevegelsen i Norge 1965-1972