Westermoen, Toralf

Westermoen, Toralf (1914-1986)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for
Vest-Agder 1977-1981
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Westermoen, Toralf har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 05.07.1914 i Landvik, Aust-Agder
  • Død 06.05.1986
  • Sønn av båtbygger og bonde Johannes Westermoen (1875-) og Gusta Åsine Pedersen (1882-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 4 for Vest-Agder, 1969 - 1973, KrF.
  • Representant nr 2 for Vest-Agder, 1973 - 1977, KrF.
  • Representant nr 3 for Vest-Agder, 1977 - 1981, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1969-73

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1969 - 07.11.1972
    Medlem, Industrikomiteen, 14.10.1969 - 30.09.1973
    Medlem, Valgkomiteen, 07.11.1972 - 30.09.1973

    1973-77

    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.1973 - 30.09.1977
    Medlem, Industrikomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977

    1977-81

    Medlem, Industrikomiteen, 18.10.1977 - 16.10.1979
    Medlem, Forsvarskomiteen, 16.10.1979 - 30.09.1981

Medlemskap i delegasjoner

  • 1969-73

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1971 -

    1973-77

    Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1973 - 30.09.1977
    Delegat, FNs generalforsamling, 22.04.1974 -
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1975 -
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1977 -

    1977-81

    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1977 - 30.09.1981

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse kurs samt studie- og forretningsreiser til de fleste europeiske land
  • Birkeland kristelige ungdomsskole 1931-1932
  • Handelsskole 1942

Yrke

  • Direktør ved Westermoen Båtbyggeri og Mek Verksted nå Båtservice Verft , Mandal 1948-1961
  • Administrerende direktør ved Westermoen hydrofoil A/S 1961-1971

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Mandal bystyre 1955-1959, 1959-1963

Offentlige verv

  • Medlem Lærlingenemnda, Mandal 1956-1959, formann 1960-1971
  • Takstmann Statens Fiskarbank, Mandal 1956-1959
  • Medlem Styret for Mandal Elektrisitetsverk 1957-1963
  • Medlem Menighetsrådet 1958-1969
  • Medlem Styret for De Gamles Hjem 1958-1964, formann 1965-1967, varaformann 1968-1971
  • Medlem Styret for Rutebilstasjonen 1958-1974, varamedlem 1975-1980
  • Medlem Styret for Mandal yrkesskole 1960-1963
  • Medlem Representantskapet for Vest-Agder Elektrisitetsverk 1963-1971
  • Formann Representantskapet/bedriftsforsamlingen ved Horten Verft A/S 1970-1978
  • Medlem Landsdelskomiteen for Agder og Rogaland 1970-1973
  • Varamedlem Havneplanrådet 1971-1974
  • Medlem Bedriftsforsamlingen ved A/S Årdal og Sunndal Verk 1974-1978
  • Medlem A/S Vinmonopolets styre 1974-1978

Tillitsverv i partier

  • Formann Vest-Agder KrF 1958-1960
  • Formann Mandal KrF 1960-1962

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Det norske misjonsselskap i Mandal 1946-1948
  • Formann Mandal indremisjon 1958-1962
  • Medlem Indremisjonens Kretsstyre 1961-1963
  • Formann Byggekomiteen for bedehus i Mandal 1969-1971
  • Medlem Styret i De eldres boligspareklubb 1986

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Den norske Creditbank, avdeling Mandal 1962-1970
  • Viseformann Styret for Marna Bruk A/S fra 1973
  • Medlem Styret for Norsk Petrolium A/S 1977-1983
  • Formann Styret for Wickmann Motorfabrikk fra 1980
  • Medlem Styret for Norsk Kjettingindustri A/S fra 1981
  • Medlem Styret for Mucon, Mandal 1981-1983