Pedersen, Torny

Pedersen, Torny (1946-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Nordland 2005-2009
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 18.02.1946 i Namsos, Nord-Trøndelag
  • Datter av butikkeier Kjell Devik og butikkmedarbeider Alfhild Haukø

Stortingsperioder

  • Representant nr 6 for Nordland, 1997 - 2001, A.
  • Representant nr 5 for Nordland, 2001 - 2005, A.
  • Representant nr 6 for Nordland, 2005 - 2009, A.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2005-2009

    Varasekretær, Odelstinget, 10.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005
    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2005 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2009 - 30.09.2009

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2005-2009

    Varamedlem, Styret for Pensjonsordningen for stortingsrepresentanter, 13.12.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1999 -

    2005-2009

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2005 -
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 20.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 10.11.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Vara innpisker, Arbeiderpartiet, 18.10.2005 - 30.09.2006
    Vara innpisker, Arbeiderpartiet, 01.10.2006 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskole 1964
  • Postskolen 1965
  • Lærerassistentkurs 1972
  • Arbeidslederskolen 1988

Yrke

  • Postkasserer, postbestyrer og førstepostbetjent i Sulitjelma, Finneid og Fauske
  • Undervisningsassistent Sulitjelma skole 1971-1976

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Fauske kommunestyre 1987-1991, varaordfører 1995-1997

Offentlige verv

  • Nestleder Hovedutvalget for undervisning, Fauske 1987-1991 (i tillegg medlem i en rekke underutvalg)
  • Medlem Herreds- og byretten, Bodø 1987-1991
  • Medlem Administrasjonsstyret, Fauske 1995-1997

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Salten region A 1980
  • Medlem Styret for Fauske A fra 1994
  • Nestleder Fauske A 1994-1995
  • Medlem Styret for Sulitjelma A

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Idrettslaget Malm 1985-1987
  • Medlem Styret for Den norske postorganisasjon 1985-1990
  • Medlem Styret for Mons Petter-festivalen 1990-1991
  • Leder Besøkstjenesten 1993-1994