Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Isaksen, Torbjørn Røe ( 1978- )

Høyre
Representant for Telemark 2013-2017
Ansiennitet: 4 år, 289 dager

Abrahamsen, Solveig Sundbø møter fast for Isaksen, Torbjørn Røe.
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 28.07.1978 i Ålesund, Møre og Romsdal
Sønn av lærer Carl Magne Isaksen (1949-) og lærer Ragnhild Røe

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Telemark, 2005 - 2009, H.
Representant nr 4 for Telemark, 2009 - 2013, H.
Representant nr 2 for Telemark, 2013 - 2017, H.

Vararepresentasjoner

Medlem av Regjeringen fra 16.10.2013, Solveig Sundbø Abrahamsen møter som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

2009-2013

Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 16.10.2013

Medlemskap i delegasjoner

2009-2013

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.2012 -

Medlemskap i regjering

Statsråd, Kunnskapsdepartementet, 16.10.2013 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Stridsklev ungdomsskole 1991-1994
  • Porsgrunn vgs., allmennfag 1994-1998
  • Utvekslingsstudent, Carl Junction High School, senior year, Missouri USA 1995-1996
  • Master i statsvitenskap, cand.mag., mellomfag, idéhistorie og medievitenskap, UiO 1999-2008

Yrke

  • Frilansjournalist, Porsgrunn Dagblad og Varden 1996-2002
  • Prosjektarbeider, tankesmien Civita 2008-2009 (60% stilling)
  • Redaktør, Tidsskriftet Minerva 2008-2009 (40% stilling)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Porsgrunn kommunestyre 1999-2003, varamedlem 2007-2008, medlem 2008-2011

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Telemark 2003-2007

Tillitsverv i partier

  • Leder Unge Høyres Landsforbund 2004-2008
  • Medlem Sentralstyret i Høyre fra 2007
  • Medlem Høyres arbeidsutvalg fra 2009

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Rådet for Helsingforskomiteen

Andre administrative verv

  • Leder Styret for Tidsskriftet Minerva fra 2008
  • Medlem Fagrådet for Ferd Sosialt Entreprenørskap
  • Medlem Direksjonen i Polyteknisk forening

Litteratur

Isaksen, Torbjørn Røe og Nikolai Astrup (red.): Velferd etter velferdsstaten, Unge Høyre Oslo 2004
Eriksen, Thomas Hylland og Arne Johan Vetlesen (red.): "Frykten for friheten", i Frihet, Universitetsforlaget Oslo 2007
Clemet, Kristin og Harald Stanghelle: "Kulturen, kapitalismen og Kåre Willoch", i Kåre Willoch. Et debattskrift, Kagge Oslo 2008
Christoffersen, Svein Aage, Kristin Clemet, Kjetil Hafstad, Roger Jensen, Jone Salomonsen, Arild Underdal og Trygve Wyller (red.): "Lønnings lounge - tid for idépolitikk", i Menneskeverd - festskrift til Inge Lønning, Forlaget press Oslo 2008
Snildal, Andreas, Anders Ravik Jupskås og Karl Kristian Rådahl Kirchhoff (red.): "Folkestyret og dets kritikere", i esseysamlingen Demokratiet før og nå, Unipub Oslo 2008
Isaksen, Torbjørn Røe: Høyre om! For en ny konservatisme, Cappelen-Damm Oslo 2008
Isaksen, Torbjørn Røe: "Mot den Gyntske frihet", i Tre essays om konservatisme, Civita Oslo 2008
Isaksen, Torbjørn Røe og Henrik Syse (red.) : Konservatisme, Universitetsforlaget Oslo 2011
Slagstad, Rune: Spadestikk, Fagbokforlaget Bergen 2012
Den onde sirkelen - om å falle utenfor i verdens rikeste land, Dreyer forlag Oslo 2013
 

Tilhører

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget