Mathisen, Trond

Mathisen, Trond (1953-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Vestfold 1997-2001
Ansiennitet:
4 år, 52 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 24.02.1953 i Nøtterøy, Vestfold
  • Sønn av disponent Trond Mathisen og Beathe Johanne Martinsen

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Vestfold, 1993 - 1997, A.
  • Vararepresentant nr 2 for Vestfold, 1997 - 2001, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 01.10.1993-30.09.1997 for Jørgen Kosmo.
  • Møtte fast som representant 01.10.1997-17.10.1997 for Dag Terje Andersen.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Skiringssal folkehøyskole 1970
  • Grunnleggende verkstedskole (svakstrøm) 1971
  • Televerkets montørutdannelse 1974
  • Kurs i leders personalansvar 1982
  • Grunnkurs for verneledere 1985
  • LO-skolen 1989

Yrke

  • Montøraspirant 1972
  • Telemontør 1974
  • Teleformann 1975
  • Verneleder fra 1993

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Nøtterøy kommunestyre 1989-1991
  • Medlem Nøtterøy formannskap 1991-1995

Offentlige verv

  • Medlem Administrasjonsutvalget, Nøtterøy 1989-1992

Tillitsverv i organisasjoner

  • Hovedverneombud Tønsberg teleområde 1977-1982
  • Leder Tønsberg avdeling av Norsk Tele Tjeneste Forbund 1977-1988
  • Leder Tele- og Dataforbundet, Tønsberg 1989-1991
  • Medlem Landsstyret i Norsk Tele Tjeneste Forbund
  • Medlem Representantskapet i Statstjenestemannskartellet
  • Fungerende leder Tilsynsutv. LOs distriktskontor