Wickholm, Truls

Wickholm, Truls (1978-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Oslo 2013-2017
Medlem:
Finanskomiteen
Ansiennitet:
11 år, 81 dager

Gå til bildegalleri

Wickholm, Truls møter fast for Stoltenberg, Jens.

Biografi

Personalia

  • Født 15.10.1978 i Oslo
  • Sønn av administrasjonsleder Kåre Wickholm (1949-) og seniorrådgiver Bente Aronsen (1957-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2005 - 2009, A.
  • Vararepresentant nr 2 for Oslo, 2009 - 2013, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2013 - 2017, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 17.10.2005-30.09.2009 for Jens Stoltenberg.
  • Møtte fast som representant 01.10.2009-30.09.2013 for Jonas Gahr Støre.
  • Møtte fast som representant 01.10.2013-16.10.2013 for Jens Stoltenberg.
  • Møtte fast som representant 16.06.2014-30.09.2014 for Jens Stoltenberg.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Finanskomiteen, 19.06.2014 - 30.09.2014
    Medlem, Finanskomiteen, 02.10.2014 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Den vesteuropeiske unions (VEUs) parlamentariske forsamling, 10.11.2005 - 30.09.2009
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2007 -

    2009-2013

    Medlem, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 22.10.2009 - 24.02.2011
    Medlem, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 24.02.2011 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Hallagerbakken barneskole 1985-1992
  • Holmlia ungdomsskole 1992-1994
  • Oslo teknisk-maritime skole, elektro 1994-1996
  • Linderud videregående skole 1998-1999

Lærlingepraksis

  • Lærling Oslo Energi/Viken Energinett 1996-1999

Fagbrev

  • Fagbrev Viken Energinett 1999

Yrke

  • Ansatt Viken Energinett/Hafslund 1999-2005

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Prøvenemnda Energimontørfaget, Oslo/Akershus 2003-2005
  • Medlem Yrkesopplæringsnemnda, Oslo 2003-2005
  • Varamedlem Rådet for Elektrofag fra 2005

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i AUF i Oslo 1998-2002, nestleder 2002-2003
  • Medlem Sentralstyret i AUF 2002-2006
  • Fagligpolitisk leder Styret i Oslo Arbeiderparti fra 2003, medlem fra 2003

Tillitsverv i organisasjoner

  • Sekretær EL & IT klubb Hafslund 2002-2004, leder 2004-2005
  • Medlem Styret for EL & IT, Oslo 2003-2006
  • Leder Styret for Elektrisitetsverkets Arbeiderforening (EAF) 2004-2005, medlem fra 2009
  • Medlem Representantskapet i LO Oslo 2004-2006