Sandkjær, Terje

Sandkjær, Terje (1944-)

Parti:
Senterpartiet
Sist innvalgt som representant for
Aust-Agder 1993-1997
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 24.02.1944 i Landvik, Aust-Agder
  • Sønn av bonde Jens Sandkjær (1894-1966) og husmor Maren Langemyr (1915-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 2 for Aust-Agder, 1993 - 1997, Sp.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1993 - 30.09.1997
    Medlem, Samferdselskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 25.10.1993 - 30.09.1997
    Delegat, FNs generalforsamling, 1994 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1993-97

    Medlem gruppestyret, Senterpartiet, 01.10.1993 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Reddal skole, folkeskole 1951-1958
  • Landvik framhaldsskole 1958-1959
  • Sørlandets Kristelige Ungdomsskole 1960-1961
  • Holt landbruksskole 1962-1964
  • Forkurs Norges Landbrukshøgskole (privatistopplegg, delvis examen artium) 1965-1967
  • Norges Landbrukshøgskole 1967-1970
  • Hovedkurs i pedagogikk, Norges Landbrukshøgskole 1976

Yrke

  • Overlærer Storsteigen landbruksskole 1970-1971
  • Vitenskapelig assistent Norges Landbrukshøgskole (NLH) 1971-1972
  • Lektor Tomb jordbruksskole 1972-1979
  • U-hjelpsarbeider Zambia 1979-1981, 1985-1988
  • Fylkesagronom (økonomi) i Aust-Agder 1981-1985
  • Avdelingssjef (næringsutvikling) Fylkeslandbrukskontoret i Aust-Agder 1985-1993
  • Rektor Holt videregående skole 1998-2004
  • Ass. rektor Tvedestrand videregående skole 2004-2006

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Grimstad formannskap 1991-1993, 1999-2003

Offentlige verv

  • Leder Hovedutvalget for undervisning, Grimstad 1991-1993
  • Nestleder Styret for PP-tjenestene, Sand 1991-1993
  • Medlem Styret for Aust-Agder Konsesjonskraftfond 1991-1993
  • Meddommer , Sand sorenskriveri fra 1999

Tillitsverv i partier

  • Leder Grimstad Sp 1997-1999
  • Fylkesleder Aust-Agder Sp 1998-2000

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Landvik historielag fra 2006

Andre administrative verv

  • Nestleder Norsk Hagebruksmuseum 1997-2005
  • Leder Norsk Hagabruksmuseum fra 2005