Solberg, Torstein Tvedt

Solberg, Torstein Tvedt (1985-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Rogaland 2017-2021
Medlem:
Utdannings- og forskningskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 54 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 02.03.1985 i Stavanger, Rogaland
  • Sønn av typograf Sten Torgeir Solberg (1950-) og barnevernpedagog Else Karin Tvedt (1954-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Rogaland, 2009 - 2013, A.
  • Representant nr 6 for Rogaland, 2013 - 2017, A.
  • Representant nr 5 for Rogaland, 2017 - 2021, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Finanskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Utdannings- og forskningskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 12.11.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Stortingets delegasjon til det parlamentariske partnerskapet Asia-Europa (ASEP), 26.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i regjering

  • Politisk rådgiver, Nærings- og handelsdepartementet, 19.09.2012 - 07.06.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Stavanger Katedralskole, allmennfag 2001-2004
  • Bachelor i kunst og kulturvitenskap, UiS 2006-2011

Yrke

  • Sivilarbeider Internasjonalt Hus, Stavanger 2004-2005
  • Fylkessekretær, AUF i Rogaland 2005-2006
  • Internasjonal rådgiver i AUF 2007-2009
  • Kommunikasjonsrådgiver Rogaland A 2009 (valgkampen 2009)
  • Kommunikasjonsrådgiver Arbeiderpartiet 2011 (valgkampen 2011)
  • Unipub forlag 2011-2012 (deltid)
  • Medieanalytiker Intermedium AS 2011-2012 (deltid)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Stavanger bystyre 2003-2007
  • Medlem Stavanger formannskap 2007-2011

Offentlige verv

  • Medlem kommunalstyret for kultur, Stavanger 2003-2007
  • Nestleder kommunalstyret for miljø og utbygging, Stavanger 2007-2011

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Stavanger AUF 2002-2004
  • Medlem Rogaland AUF 2002, leder 2005, medlem 2006-2007
  • Medlem Styret i Rogaland A 2005-2006
  • Nestleder Stavanger Arbeiderparti 2010-2011