Aarrestad, Unn

Aarrestad, Unn (1938-)

Parti:
Senterpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Rogaland 1997-2001
Ansiennitet:
6 år, 325 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 23.06.1938 i Klepp, Rogaland
  • Datter av bonde Finn Steinnes (1901-1986) og bonde/husmor Gudrun Olerud (1901-1972)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Rogaland, 1981 - 1985, Sp.
  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 1985 - 1989, Sp.
  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 1989 - 1993, Sp.
  • Representant nr 6 for Rogaland, 1993 - 1997, Sp.
  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 1997 - 2001, Sp.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 17.10.1997-17.03.2000 for Magnhild Meltveit Kleppa.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1993 - 30.09.1997
    Medlem, Næringskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 21.10.1997 - 17.03.2000

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.1995 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Folkeskole 1945-1952
  • Framhaldssskole 1952-1953
  • Bryne statsrealskule 1953-1955
  • Rogaland offentlige landsgymnas, reallinja 1955-1958
  • Dalheim husmorskole, Helleland 1959 (halvårsenhet)
  • Ex.phil og ex.fac, Universitetet i Oslo 2001-2002
  • Grunnfag norsk historie, Universitetet i Oslo 2003
  • Fylkessekretær i Oslo Senterparti 2005

Yrke

  • Lærervikar, Finnøy i Ryfylket 1958-1959
  • Lærervikar, Klepp 1959
  • Bonde 1960-1993
  • Politisk rådgiver i Senterpartiets stortingsgruppe 2002

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Time kommunestyre 1971-1975, medlem 1975-1979

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Rogaland 1975-1979, 1979-1983, 1991-1993
  • Medlem fylkesutvalg, Rogaland 1987-1991

Offentlige verv

  • Medlem Fylkesskolestyret, Rogaland 1976-1983, 1988-1991
  • Nestleder Det regionale høgskolestyret for Rogaland, Rogaland 1980-1983
  • Medlem Styret for Rogalandsforskning 1980-1983
  • Varamedlem Det regionale høgskolestyret for Rogaland 1984-1987
  • Medlem Kommune- og fylkesinndelingsutvalget 1989-1992
  • Medlem Fylkeshelsestyret 1992-1993
  • Leder Distriktsprogramrådet for NRK Rogaland 1992-1993
  • Medlem Sykehusstyret, Rogaland 1992-1993
  • Medlem Utvalget for høyere utdanning og forskning, Rogaland 1992-1993

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Time Senterkvinner 1969-1971
  • Nestleder Rogaland Senterkvinner 1971-1972
  • Medlem Styret for Rogaland Sp 1972-1976
  • Varamedlem Sps sentralstyre 1979-1981, medlem 1981-1989
  • Landsstudieleder Sp 1983-1989

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Representantskapet i Selskapet for Norges Vel 1993-1997
  • Medlem Styret for Oslo Mållag 2003-2005
  • Medlem Styret for Vikværingen Mållag 2004-2005
  • Medlem Styret i Norgs Vel fra 2007

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Norges Bank avd. Stavanger 1982-1988
  • Medlem Bedriftsforsamlingen i Statoil 1988-1993
  • Leder Styret for Kringkastingsringen 2002-2006