Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Evje, Ursula ( 1944- )

Uavhengig representant
Sist innvalgt som representant for Akershus 2001-2005
Ansiennitet: 8 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 13.12.1944 i Oslo
Datter av NSB-ansatt Jonas Th. Næss og husmor Gudrun Haagenrud Haugestad

Stortingsperioder

Representant nr 8 for Akershus, 1997 - 2001, FrP.
Representant nr 4 for Akershus, 2001 - 2005, FrP.
Representant nr 4 for Akershus, 2001 - 2005, Uav.

Medlemskap i presidentskapet

2001-2005

Varasekretær, Odelstinget, 01.10.2003 - 30.09.2004
Varasekretær, Odelstinget, 01.10.2004 - 30.09.2005
Varasekretær, Odelstinget, 09.10.2001 - 30.09.2002
Varasekretær, Odelstinget, 01.10.2002 - 30.09.2003

Medlemskap i stortingskomiteer

1997-2001

Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001

2001-2005

Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse kurs 1961-1988
  • Realskole 1961
  • EDB, Næringsakademiet og regnskap med EDB, Handelshøyskolen 1989-1990
  • Videregående skole m/alle eksamener, Statens Ressurs- og voksenopplæringssenter 1996-1997

Yrke

  • Sekretær i LFK Kjeller, Ullevål Sykehus, Kongsberg Industrier, Skedsmo kommune og Sterling Airways 1961-1989
  • Sekretær, avdelingsleder og instruktør i diverse prosjektarbeid innen olje/offshore, shipping, Aftenposten og Skedsmo vid. skole 1989-1996

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Skedsmo kommunestyre 1987-1991, 1991-1995
  • Medlem Skedsmo formannskap 1995-1998

Offentlige verv

  • Medlem Hovedutvalget for kultur, Skedsmo 1987-1991
  • Medlem Hovedutvalg for helsevern og sosiale tjenester, Skedsmo 1987-1991
  • Medlem Representantskapet for Skedsmo Samfunnshus A/L 1989-1990
  • Varamedlem Styret for Skedsmo kommunale energiverk 1989-1990
  • Varamedlem Styret for Strømmen Sparebank 1989-1990
  • Varamedlem Institusjonsutvalget ved Stalsberg 1989-1990
  • Varamedlem Klientutvalget, Skedsmo 1989-1990
  • Varamedlem Likestillingsutvalget, Skedsmo 1989-1990
  • Varamedlem Representantskapet for Nedre Romerike Vannverk 1990-1991
  • Varamedlem Administrasjonsutvalget, Skedsmo 1990-1991
  • Varamedlem Råd for funksjonshemmede, Skedsmo 1991-1995
  • Medlem Styret for NERO Produkter A/S 1991-1998
  • Medlem Barnevernutvalg, Skedsmo 1991-1995
  • Varamedlem Generalforsamlingen i RA-2 1991-1995
  • Medlem Plan- og bygningsrådet, Skedsmo 1991-1995
  • Varamedlem Kontrollutvalget, Akershus fra 1995
  • Medlem Representantskapet for Romerike avfallsforedling 1995-1998
  • Varamedlem Skolestyret, Akershus 1995
  • Medlem Miljøvernutvalget, Skedsmo 1995-1998
  • Medlem Takstutvalget, Skedsmo 1995-1998
  • Medlem Valgstyret, Skedsmo 1995-1998
  • Medlem Kontaktutvalget mellom innvandrere og norske myndigheter 1998-2002
  • Varamedlem Styret for Sentralsykehuset, Akershus 1999

Tillitsverv i partier

  • Leder FrPs gruppe i Skedsmo kommune 1987-1998
  • Studieleder FrP til 1998
  • Formann Skedsmo FrP til 1996
  • Medlem Akershus FrP til 1990

Tillitsverv i organisasjoner

  • 1. varamedlem Kommunenes Sentralforbund i Akershus 1995-1998
  • Verv NFF til 1986
  • Verv Romerike fotballkrets til 1986
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget