Knudsen, Ulf Erik

Knudsen, Ulf Erik (1964-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant
for Buskerud 2009-2013
Ansiennitet:
16 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 20.12.1964 i Drammen, Buskerud
  • Sønn av bankmann Arild Knudsen (1942-) og politiker/økonomisjef Ranveig Mette Andersen (1943-2002)

Stortingsperioder

  • Representant nr 3 for Buskerud, 1997 - 2001, FrP.
  • Representant nr 3 for Buskerud, 2001 - 2005, FrP.
  • Representant nr 2 for Buskerud, 2005 - 2009, FrP.
  • Representant nr 2 for Buskerud, 2009 - 2013, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 07.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Første vara innpisker, Fremskrittspartiet, 01.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Andre vara innpisker, Fremskrittspartiet, 14.10.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Drammen handelsgymnas 1980-1983
  • Fagkurs i markedsføring, Gjerdes handelsskole 1984-1985
  • Diplomøkonom, Bedriftsøkonomisk institutt 1986-1989

Yrke

  • Ferievikar Skarrud + Rabben reklamebyrå 1982
  • Ansatt ved Skarrud + Rabben reklamebyrå 1983-1984
  • Journalist ved A/S Nye Morgenbladet 1989-1993
  • Diverse konsulentoppdrag 1993-1994
  • Konsulent ved Arbeidsmarkedsetaten 1994-1997

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Drammen bystyre 1987-1991, 1991-1995, 2003-2007, 2007-2011
  • Medlem Drammen formannskap 1995-1999

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Buskerud 1987-1991

Offentlige verv

  • Medlem Fylkeselevrådet, Buskerud 1984-1985
  • Medlem Overligningsnemnda 1988-1991, 1995-1999
  • Medlem Hovedutvalget for kultur, Drammen 1988-1999
  • Medlem Ligningsnemnda 1991-1995
  • Medlem Styret for Drammen Boligbyggelag 1995-1997 (representant for kommunen)
  • Medlem Komité for oppvekst, utdanning og sosial , Drammen 2003-2007
  • Medlem Komité for oppvekst og utdanning, Drammen fra 2007

Tillitsverv i partier

  • Formann Drammen FrPs Ungdom 1985-1989
  • Medlem Styret for Drammen FrP 1986-1997
  • Medlem FrPs landsstyre 1995-1998, fra 2007
  • Fylkesformann Buskerud FrP 1995-1998, studieleder 2000-2001, nestformann 2005-2007, fylkesformann 2007-2009, fylkesleder fra 2009
  • Medlem FrPs IT-utvalg 1997-1999
  • Leder FrPs IKT-utvalg fra 2001

Tillitsverv i organisasjoner

  • Trener Ski og ballklubben Skiold, Drammen 1983-1987