Leirstein, Ulf

Leirstein, Ulf (1973-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Østfold 2017-2021
Medlem:
Justiskomiteen
Ansiennitet:
12 år, 27 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Fullmaktskomiteen

Andre nestleder
02.10.2017 - 30.09.2021

Justiskomiteen

Medlem
12.10.2017 - 30.09.2021

Valgkomiteen

Medlem
07.10.2017 - 30.09.2021

Fremskrittspartiet

Første nestleder gruppestyret
03.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 30.06.1973 i Sarpsborg, Østfold
  • Sønn av lærer Alf Leirstein (1938-1996) og adjunkt Liv Haug (1939-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Østfold, 2001 - 2005, FrP.
  • Representant nr 2 for Østfold, 2005 - 2009, FrP.
  • Representant nr 2 for Østfold, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 3 for Østfold, 2013 - 2017, FrP.
  • Representant nr 3 for Østfold, 2017 - 2021, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Første nestleder, Finanskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2009 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2009 - 30.09.2013
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
    Første nestleder, Finanskomiteen, 20.10.2009 - 06.10.2011
    Medlem, Justiskomiteen, 06.10.2011 - 30.09.2013
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Justiskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Valgkomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Fullmaktskomiteen, 12.11.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Andre nestleder, Fullmaktskomiteen, 02.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Justiskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Varamedlem, Europautvalget, 24.10.2005 - 30.09.2009

    2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 18.10.2016 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2013-2017

    Andre nestleder gruppestyret, Fremskrittspartiet, 17.10.2013 - 30.09.2015
    Første nestleder gruppestyret, Fremskrittspartiet, 30.09.2015 - 30.09.2017

    2017-2021

    Første nestleder gruppestyret, Fremskrittspartiet, 03.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Ekholt barne- og ungdomsskole 1980-1989
  • Malakoff videregående skole, handel og kontor, markedsføring 1989-1992

Yrke

  • Fylkessekretær i Østfold FrP 1993-1994 (deltid)
  • Prosjektleder ved Norsk Teknologisenter / Standard Norge 1996-2003
  • Fylkestingsgruppeleder, Østfold fylkeskommune 2003-2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Moss formannskap 1991-1995, 1995-1999, 2003-2007
  • Varaordfører Moss bystyre 1999-2003, medlem 2007-2011, varamedlem 2011-2015, medlem 2015-2019

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Østfold 1995-1999
  • Medlem fylkesutvalg, Østfold 1999-2003, 2003-2007

Offentlige verv

  • Medlem Kultur- og skoleutvalget, Moss 1991-1995
  • Medlem Representantskapet for Movar 1993-1999, 2007-2011
  • Meddommer Tingretten, Moss 1995-2005
  • Leder Skole- og oppvekstutvalget, Moss 1995-2003
  • Medlem Utdanningskomiteen, Østfold 1995-1999
  • Medlem Administrasjonsutvalget, Moss 2003-2005, nestleder 2015-2019
  • Medlem Administrasjonsutvalget, Østfold 2003-2005
  • Medlem Styret for Movar 2003-2007
  • Medlem Styret for Kommunenes Sentralforbund 2004-2006
  • Leder Kontrollkomiteen for Moss kommunale pensjonskasse, Moss 2007-2013
  • Medlem Styret for Moss Havn KF, Moss 2015-2019

Tillitsverv i partier

  • Formann Moss og omegn FpU 1991-1992
  • Formann Østfold FpU 1992-1994
  • Valgkampleder Østfold FrP 1993, nestformann 1995-1997, valgkampleder 2011
  • Formann Moss FrP 1993-1994, fra 2005
  • Formann FpUs Hovedorganisasjon 1994-1995
  • Medlem FrPs sentralstyre 2003-2011

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Østfold Barne- og ungdomsråd 1993-1994
  • Nestleder Moss Idrettsråd 1995-1997, leder 1997-2005
  • Medlem Valgkomiteen i Østfold Idrettskrets 2000-2003
  • Leder Brukerrådet for representantordninger 2013-2017

Andre administrative verv

  • Leder Styret for Stiftelsen Storesand Feriekoloni fra 1996
  • Nestleder Styret for Østfold Bompengeselskap A/S 2004-2012