Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Guttormsen, Ulf ( 1942- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Sør-Trøndelag 1993-1997
Ansiennitet: 8 år, 0 dager

Biografi

Personalia

Født 09.09.1942 i Trondheim, Sør-Trøndelag
Sønn av maskinist August Martin Guttormsen (1909-1995) og hjemmeværende Anne Pauline Kristiansen (1907-1970)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 4 for Sør-Trøndelag, 1977 - 1981, A.
Representant nr 3 for Sør-Trøndelag, 1989 - 1993, A.
Representant nr 2 for Sør-Trøndelag, 1993 - 1997, A.

Medlemskap i presidentskapet

1993-97

Sekretær, Odelstinget, 11.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i stortingskomiteer

1989-93

Varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.1993 - 30.09.1993
Medlem, Kirke- og undervisningskomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993

1993-97

Medlem, Næringskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

1993-97

Varamedlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 14.12.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i delegasjoner

1993-97

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 25.10.1993 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Teknisk aftenskole 1957-1959
  • Trondheim yrkesskole 1957-1958
  • Stavanger elementærtekniske skole 1965-1966
  • Forkurs Trondheim tekniske skole 1966-1967
  • 1. klasse maskin Trondheim tekniske skole 1967-1968

Lærlingepraksis

  • Læregutt Ørens mekaniske verksted 1958-1961

Fagbrev

  • Fagbrev som mekaniker 1961

Yrke

  • Mekaniker Ørens mekaniske verksted 1961-1965
  • Reparatør Siemens A/S Trondheim 1968-1974

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Sør-Trøndelag 1983-1987
  • Medlem fylkesutvalg, Sør-Trøndelag 1987-1991

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Regionsykehuset i Trondheim (RiT) 1987-1989

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Sør-Trøndelag DNA 1974-1979
  • Nestleder Trondheim forente arbeiderparti 1974-1979, leder 1988-1990
  • Medlem Det norske Arbeiderpartis landsstyre 1987-1989
  • Nestleder Sør-Trøndelag DNA 1987-1990

Tillitsverv i organisasjoner

  • Klubbformann Siemens A/S Trondheim 1970-1974
  • Fellestillitsmann Siemens A/S 1971-1973
  • Nestformann Jern- og metall avdeling 12 1971-1975
  • Distriktssekretær LOs distriktskontor Trondheim 1974-1978
  • Distriktssekretær Norsk Jern- og Metallarbeiderforbund 1978-1988
  • Regionssekretær Regionssekretær Fellesforbundet 1988-2000
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget