Brynsplass, Vidar

Brynsplass, Vidar (1950-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Buskerud 1993-1997
Ansiennitet:
1 år, 52 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 01.08.1950
  • Sønn av fagarbeider Reidar Brynsplass (1917-1992) og husmor Gunvor (1918-1994)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Buskerud, 1993 - 1997, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 25.10.1996-30.09.1997 for Thorbjørn Jagland.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Medlem, Justiskomiteen, 29.10.1996 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Folkeskole 1957-1964
  • Framhaldsskole 1964-1965
  • 1-årig yrkesskole 1965-1966

Fagbrev

  • Fagbrev som produksjonstekniker 1976

Yrke

  • Ansatt ved Kongsberg Våpenfabrikk 1966-1967, 1971-1987
  • Ansatt ved Kongsberg Skifabrikk 1967-1971
  • Ansatt i Samvirke forsikring 1987-1989
  • Forretningsfører Kongsberg Jern og Metall fra 1989

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Kongsberg kommunestyre 1991-1995, 1995-1999