Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Giltun, Vigdis ( 1952- )

Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for Østfold 2009-2013
Ansiennitet: 8 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 11.03.1952 i Oslo
Datter av selvstendig næringsdrivende Harald Magnus Møller (1929-2001) og førstesekretær Astrid Franciska Antonia Bøhn (1930-)

Stortingsperioder

Representant nr 7 for Østfold, 2005 - 2009, FrP.
Representant nr 8 for Østfold, 2009 - 2013, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2009 - 30.09.2009
Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013
Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

2005-2009

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 20.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.2011 -
Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 22.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

2005-2009

Fjerde varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 05.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Vålerenga skole 1959-1966
  • Frogner realskole 1966-1968
  • Oslo Elementærtekniske skole, teknisk tegner 1969-1971
  • IT- og DAK-kurs 1987-1997

Lærlingepraksis

  • Ortopeditekniker 1992-1999, 1999

Yrke

  • Teknisk tegner for Asea - Per Kure A/S 1968-1971
  • Teknisk tegner for Manpower A/S 1971-1972
  • Teknisk tegner for Skuteng A/S 1972-1974
  • Teknisk tegner for T.E. Gedde 1974-1975
  • Servitør for El Sombrero 1977-1981
  • Teknisk tegner/DAK-operatør for Aker Element A/S 1985-1991
  • Salgskonsulent 1991-1994
  • Ortopeditekniker for SunChris Ortopediske A/S 1992-2003

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Onsøy kommunestyre 1991-1993
  • Varamedlem Fredrikstad kommunestyre 1995-1999, medlem 1999-2003, 2005-2007
  • Varamedlem Fredrikstad formannskap 1995-1999, 1999-2003, medlem 2003-2005

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Østfold 1999-2003

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Frevar KF, Fredrikstad 1995-2008, nestleder 2008-2012
  • Varamedlem Styret for Borg Havn 1995-1999
  • Medlem Kommunedelsutvalget, Onsøy 1995-1999
  • Medlem Likestillingsutvalget, Fredrikstad 1995-1999
  • Varamedlem Helsekomiteen, Østfold 1999-2003
  • Meddommer Byretten, Fredrikstad 1999-2003
  • Medlem Omsorgsutvalget, Fredrikstad 1999-2003
  • Varamedlem Dyrevernsnemnda, Fredrikstad, Sarpsborg og Hvaler 1999-2003
  • Medlem Styret for Indre Østfold Felleskjøkken IKS 2000-2002
  • Medlem Styret for Fredrikstad Biogass AS, FBAS 2001-2004, leder 2004-2013
  • Medlem Administrasjonsutvalget for Frevar KF 2001-2005
  • Medlem Valgkomiteen, Fredrikstad 2003-2005
  • Medlem Vertsbykomiteen, Prosjekt Tall Ships Race Fredrikstad 2005 2003-2005
  • Medlem Forhandlingsutvalget for Frevar KF 2003-2005
  • Medlem Grensekomiteen Østfold-Bohuslän-Dalsland 2003-2005
  • Medlem Administrasjonsutvalget, Fredrikstad 2003-2005
  • Medlem Forhandlingsutvalget, Fredrikstad 2003-2005
  • Medlem Regionrådet for Nedre Glomma 2003-2005
  • Medlem Kommunalutvalget, Fredrikstad 2003-2005
  • Medlem Valgstyret, Fredrikstad 2005
  • Medlem Styret for Fredrikstad Distriktets Vegfinansiering As 2005

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Fredrikstad FrP 1995-1996, politisk nestformann 1996-1998, utvalgssekretær 1997-1999, studieleder 1999-2001, gruppesekretær 1999-2003, gruppeleder 2003-2005
  • Medlem Styret i Østfold FrP 1996-1997, Ruff-kontakt 1996-1998

Tillitsverv i organisasjoner

  • Sekretær Adelkatten 1984-1985 (utstilling)
  • Sekretær Østfoldkatten 1985-1987, nestleder 1997-2001
  • Varamedlem Styret i Norske rasekattklubbers riksforbund 2000-2001
  • Medlem Styret for Hjørgund gård og behandlingssenter fra 2013
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget