Tjønndal, Walter Kåre

Tjønndal, Walter Kåre (1923-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Nordland 1969-1973
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 22.01.1923 i Borge, Nordland
  • Sønn av småbruker Martin Tjønndal (1885-1968) og hjemmeværende Elida Eliassen (1889-1972)

Stortingsperioder

  • Representant nr 9 for Nordland, 1969 - 1973, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1969-73

    Medlem, Protokollkomiteen, 14.10.1969 - 02.12.1969
    Medlem, Kommunalkomiteen, 02.12.1969 - 10.10.1972
    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 10.10.1972 - 30.09.1973

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Norsk jordbruksskole i Sverige 1943-1944
  • Staup hagebruksskole 1948-1949

Yrke

  • Tjenestgjorde i Kystartilleriet i England 1944-1945 (fra høsten 1944 til frigjøringen 1945)
  • Assistent ved Nordland landbruksskole, Bodø 1949
  • Jordstyresekretær i Gimsøy kommune 1949-1950
  • Herredsagronom i Hol og Valberg (senere Vestvågøy) 1950-1989

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Frihetsmedaljen 1945
  • Kommunenes Sentralforbunds hederstegn 1989

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Hol kommunestyre 1955-1959, ordfører 1959-1963
  • Ordfører Vestvågøy kommunestyre 1963-1967

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Nordland 1959-1963, 1963-1967

Offentlige verv

  • Medlem Jordskifteretten, Svolvær 1955-1959
  • Medlem Skolestyret, Hol 1956-1962
  • Formann Skattenemnda 1960-1962
  • Medlem Helserådet 1960-1967
  • Medlem Styret for Landbruksskolene 1962-1967
  • Medlem Skolestyret, Vestvågøy 1963-1967
  • Varamedlem Rådet for Distriktenes utbyggingsfond 1973-1987

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Hol Arbeiderparti 1960-1962
  • Formann Vestvågøy Arbeiderparti 1963-1964

Andre administrative verv

  • Formann Styret for Lofotkraft 1967-1969