Jansson, Willy

Jansson, Willy (1927-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Vestfold 1969-1973
Ansiennitet:
5 år, 190 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 13.05.1927 i Sandar, Vestfold
  • Sønn av hvalfanger Knut Jansson (1889-1929) og husmor og bomvokter Louise Henriksen (1894-1973)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Vestfold, 1961 - 1965, A.
  • Vararepresentant nr 2 for Vestfold, 1965 - 1969, A.
  • Representant nr 3 for Vestfold, 1969 - 1973, A.

Vararepresentasjoner

  • Rykket opp som representant 11.05.1968 etter Johan Andersens død.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1965-69

    Medlem, Forsvarskomiteen, 11.05.1968 - 30.09.1969

    1969-73

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1969 - 30.09.1973
    Medlem, Kommunalkomiteen, 14.10.1969 - 10.10.1972
    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 10.10.1972 - 30.09.1973

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse faglige og politiske kurs
  • Metodistkirkens bibelskole 1946
  • Oslo lærlingeskole 1948-1951
  • Genéve-skolen 1967

Lærlingepraksis

  • Konditor i Oslo 1948-1950

Fagbrev

  • Fagbrev som konditor 1951

Yrke

  • Reisesekretær for Metodistkirken i Nord-Norge 1946-1948
  • Konditor i Sandefjord 1951-1961

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sandefjord kommunestyre 1955-1958, 1967-1971
  • Medlem Sandefjord formannskap 1958-1959, 1959-1963, 1963-1967

Offentlige verv

  • Nestformann Trygdenemnda, Sandar 1953-1964
  • Formann Styret for Elektrisitetsverket, Sandar 1956-1967, nestformann 1968-1971
  • Medlem Representantskapet for Vestfold Kraftselskap 1961-1965
  • Formann Sosialstyret 1965-1971
  • Medlem Utvalg til vurdering av de problemer som knytter seg til gjennomføring av repetisjonsøvelsene 1969-1971
  • Medlem Utvalget til vurdering av bestemmelsene om tillitsmannsutvalg i Forsvaret 1970-1971
  • Medlem Hytteutvalget 1979-1981

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Sandefjord arbeidersamfunn 1953-1954
  • Formann Sandefjord arbeidersamfunn 1954-1958
  • Fylkessekretær Vestfold DNA 1961-1967

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Sandefjord baker- og konditorforening 1953-1961
  • Medlem Norsk baker- og konditorforbunds landsstyre 1958-1961
  • Medlem Styret i Tønsberg og omland faglige samorganisasjon 1961-1969
  • Formann Sandefjord boligbyggelag 1962-1968
  • Sekretær AOF 1973-1977
  • Organisasjonssjef Ferie- og Fritidsorganisasjonen Folkeferie 1978-1983, leder 1983-1998

Andre administrative verv

  • Medlem Prøvenemnd for konditorfaget i Sandefjord 1956-1970
  • Medlem Styret for Sandefjord kokk- og stuertskole 1964-1970
  • Medlem Styret for Folkeferie Vest A/S 1983-1990
  • Varamedlem Styret for Folkeferie/Winge Reisebyrå 1983-1985
  • Formann Styret for Folkeferie Østfold A/S 1984-1990